Clio 3 Yakıt tüketimi

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valahada doğru gösteriyor benimki şuanda 5.4. En taze bildi 55 tl mazot 3.95den aldım. 245 km şehiriçi. Bugün eve dönerken E5te biraz istenmeyen hareketlerde yaptık :p

iyi cesaret ediyorsun o kadar basık arabayla istenmeyen hareketler yapmaya :) nerdeyse benim arabanın altından gecicek kadar basık :D

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi cesaret ediyorsun o kadar basık arabayla istenmeyen hareketler yapmaya :) nerdeyse benim arabanın altından gecicek kadar basık :D

Basık araba yola daha iyi tutunur girdiğim yere aynı şekilde çıkarım yüksek araba savurur :)

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basık araba yola daha iyi tutunur girdiğim yere aynı şekilde çıkarım yüksek araba savurur :)

makas yada slolomu kastetmedim onda kralsın :D benim demek istedigim ya yolda tümsek yada cukura denk gelirsen nolcak ? ön tampon bi girse tümsege yada cukura komple takla attırmazmı sana ?

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
25TL'ye 76 Km mi :eek: ben 20Tl'ye 100 km rahat gidiyorum+'sı muhamma :D
moralim bozuluyor :D en son 25 tlye 86 km yaptım yine ..

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
makas yada slolomu kastetmedim onda kralsın :D benim demek istedigim ya yolda tümsek yada cukura denk gelirsen nolcak ? ön tampon bi girse tümsege yada cukura komple takla attırmazmı sana ?

Yolu bildiğim için sıkıntı olmuyor :) Bakırköyden Cennete kadar temiz :)

Fazla yaktırmak için özel bir çaba mı harcıyorsun Enes 25tlye 86 km yapsam yakarım arabayı :)

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valahada doğru gösteriyor benimki şuanda 5.4. En taze bildi 55 tl mazot 3.95den aldım. 245 km şehiriçi. Bugün eve dönerken E5te biraz istenmeyen hareketlerde yaptık :p
valla ben 5.4ü hiç görmedim melih ne diyeceğimi bilemiyorum :D yarın şu hava filtresini temizleyeyim :)

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ben 5.4ü hiç görmedim melih ne diyeceğimi bilemiyorum :D yarın şu hava filtresini temizleyeyim :)

Hava filtresini değiştir. 2.500de vites değiştir mümkünsede çok kısa mesafe kullanma. Eğer ki kısa mesafe çok kullanıyorsan onunda etkisi var. Mesela ben evden çıkıyorum Bakırköye gidiyorum E5ten yol açık 80a bağlıyorum 2.000 devir öyle tın tın gidiyorum geliyorum 40 km falan.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enes moralin düzelsin biraz:) dün aldım yakıtı göstergeleri sıfırladım ara sokaklarda gezdim dün bugün şuan 10.5 ortalamam...:D