CLİO 4 1.5 DCI Yakıt Tüketimi

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
linkini attığım videoda anlık yakıt tüketimi ekranı var ancak ortalaması hatırladığım kadarıyla 3.6 olması lazım. 1.5 dci 90lık. senin demene göre o verilen yanlış.
fabrika verileri için şehiriçi 60 km hızı şehir dışı için 110 km eğimsiz avrupa yollarını 195 55 16 lastiklerle baz alıyor.ayrıca vites değişimlerini ekrana göre 2000 devir altında yapmanız lazım.yakıt tüketiminiz normal o değerleri yakalayamazsınız

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
linkini attığım videoda anlık yakıt tüketimi ekranı var ancak ortalaması hatırladığım kadarıyla 3.6 olması lazım. 1.5 dci 90lık. senin demene göre o verilen yanlış.
yanlış tabiki.biz burda ortalama tüketimden bahsediyoruz.sen yokuş aşağı giderken anlık tüketimi paylaşmışın.yokuş aşağı gittiğinde belli videoda.hız sabitlemeyi 94 e ayarlamışsın,yokuş aşağı gittiğin için araç ayarladığın hızı geçmiş 110 km ile uyarı veriyor.benim araçta pozantıdan adanaya giderken 2,6 lt ortalama yakaladı yokuş indiğim için.onudamı doğru kabul edelim

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla usta çok komiksin güldürdün beni.yokuş aşağı giderken anlık tüketimi çekmişssin.okadar yokuşki hız sabitleme devreden çıkmış.sen bunu az yaktım diye paylaşıp bize örnek gösteriyorsun.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam. yol düz. bursadan bandırmaya dönüyordum. arabada 3 kişiydik. tarih 10 ocak idi. yolu görmüyor musun videoda, ki bana yokuş aşağı gittiğimi söylüyorsun. dediğim yoldan geçtiysen yolun durumunu biliyorsundur.
valla usta çok komiksin güldürdün beni.yokuş aşağı giderken anlık tüketimi çekmişssin.okadar yokuşki hız sabitleme devreden çıkmış.sen bunu az yaktım diye paylaşıp bize örnek gösteriyorsun.

marko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam. yol düz. bursadan bandırmaya dönüyordum. arabada 3 kişiydik. tarih 10 ocak idi. yolu görmüyor musun videoda, ki bana yokuş aşağı gittiğimi söylüyorsun. dediğim yoldan geçtiysen yolun durumunu biliyorsundur.
yolu görmeye gerek yokki.aracın yol bilgisayarı ekranı yokuş aşağı ilerlediğini uyarı vererek gösteriyor.hız regülatörü 94 km yazıyor yanıp sönüyor.yokuş aşağı gitmiyorsan hız sabitlemen 94 e ayarlıyken araç nasıl 110 km hıza çıkıyor.hız sabitleme yanıp sönüyor uyarı vererek.hız sabitlemede ayarlı olan hızı araç eğimden dolayı( yokuş) geçtiği anda videodaki

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
sollamaya çıktım, gaza basıp hızlandığım için uyarı veriyor. uçurumdan atmam lazım kendi kendine viteste hızlanması için. arabadan anlamayan vatandaş işkembeden sallıyor arkadaş.
yolu görmeye gerek yokki.aracın yol bilgisayarı ekranı yokuş aşağı ilerlediğini uyarı vererek gösteriyor.hız regülatörü 94 km yazıyor yanıp sönüyor.yokuş aşağı gitmiyorsan hız sabitlemen 94 e ayarlıyken araç nasıl 110 km hıza çıkıyor.hız sabitleme yanıp sönüyor uyarı vererek.hız sabitlemede ayarlı olan hızı araç eğimden dolayı( yokuş) geçtiği anda videodaki

Tugi1461

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam 205 lastikler 75bg aracı yorar bu da yakıt tüketimini artırır. Ayrıca fabrika verilerini yakalaman çok zor senin kullanım yaptığın trafik ve yol koşullarıyla fabrikanın ki bir değil. Bir de partikül temizliği açısından biraz yüksek devir kullanmak iyidir keza dizel araç düşük devri sevmez. Kısacası yakıt tüketimin şehir içi çok normal.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sürekli kısa mesafe kullanılıyorsa tüketimin 5,5 -6 lt olması normaldir.
Sürekli kısa mesafe kullanılmıyorsa araç kullanım şekli diğer bir etken. Agresif kullanılıyorsa yine 5,5-6lt olması normal.
Lastik hava basınçları diğer bir etken. Kapı içinde yazan değerleri kullanmalısınız. Önler 35 arkalar 30 şeklinde benim araçta.

90Hp icon kullanıcısıyım, 205/45R17 lastiklerim. 10bin km şehiriçi ortalamam 4,6lt. Ortalama hız 30,4km. Eco modu kapalı bu arada.