Clio 4 2015 gündüz ledi problemi

stormeagle22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı çalıştırtan sonra gündüz ledlerimden sol taraf yanıyor ama sağ taraftaki yanmıyor. Far açma kolundan 3-4 defa seri şekilde farları aç/kapa yapınca ikisi birden yanmaya başlıyor. Ampul de sorun olmadığını anlıyorum ama bir şekilde arac çalıştığında sağ taraf yanmıyor. Far aç kapa yöntemini yapınca düzeliyor. Soket problemi mi, sigorta mi? Bir keresinde ön tampon sokulmustu ondan sonra mi oldu takip etmedim ama Kablolarini mi yanlış taktilar acaba.
Bu sorunu yaşayan 2 kişi bulabildim yabancı forumlarda. Bir çözüm getirelememis.

Aracım bu kasadan
XMZudYWr.jpg

Simurg16

Kayıtlı Üye
Yurtdışı
Bu sorun bende de var aynı kasa aynı araç. Nadiren ikisi birden yanıyor. Yanmayan sağ lede dikkatli bakınca içinde çok zayıf bir ışık oluyor. İlk çalıştığında sadece soldaki yanıyor sonra birkaç aç kapa ile ikisi birden yanıyor. Yandığında ikisi de aynı şiddette güzel yanıyor. Çözümü bilen var mı?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Far kolu arızalı gibi duruyor...

• Beğen
Tepkiler: Simurg16

Simurg16

Kayıtlı Üye
Yurtdışı
Far kolu arızalı gibi duruyor...
Teşekkür ederim doğrudur ama far kolu arızalı olsa ikisinin de yanmaması veya yandıktan sonra da problem yapması gerekmez miydi? Kronik far kolu arızası gördüm nette bizim araçlar için geçerli mi bilmiyorum? Kornayla beraber sanki onlar. Far kolunu söküp temizlesek işe yarar mı acaba?