Clio 4 antifiriz tavsiyesi lutfen

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim 2012 clio 1.5 dci 90 bg.2. El aldigim icin antifiriz durumunu hic bilmiyorum.ayrica bakim programinda motor sogutma suyunun degismesi gerekiyor.kafam karisti antifriz icindeki sarimsi gibi renkte ama ne koyulmus bilmiyorum.simdi ben derece dusuk cikarsa ekleme yapmam gerekirse ne renk ve ne ozellikte antifriz eklemeliyim?farkli tipde antfriz karistirmanin ozelligi bozdugunu okumustum.

Ayrica sogutma suyunu komple degistirsem kendim yapabilirmiyim? Elimden is gelir.bu durumda nasil bir ne renk antfriz almaliyim?komple degistirmekte korkum hava yaptirmak bu motorlar hava yaparmi ne ye dikkat etmeliyim?

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sarı olan organik olmayan antifiriz. Bendede fabrika çıkışı sarı antifiriz vardı ölçüm yaptık -15 dereceye kadar dayanıyormuş. Ben total marka kırmızı organik koydurdum. Şu anda -37 dereceye kadar dayanıklı Yaklaşık 4 lt kadar aldı araç. Ayrıca ikisi birbirine karışmaz demişti usta.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sifir renolara baktim fosfor yesili gibi bi renkti antifrizleri.

cnk66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim bildiğim araçta ne renk varsa o konulur inorganiğe sahip araca organik koyulursa radyatör ve sistem buna uygun olmayacağı için içten çürüme ve korozyon artar diyorlar Sarı elf glacef ti yanlış hatırlamıyorsam servisten alıp koyun heleki başka renkle başka rengi sakın karıştırmayın tortu oluşuyor ve kanalları tıkıyor

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 organik mi inorganik mi?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisten felan degistiren var mi ne renk ne tip antifiriz kullanildi?