Clio 4 Aracımda arıza ışığı yanıyor

emirhank28

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Kardeşlerim selam çok fazla yöntem denediğim halde sonuç alamadığım için sizlere danışmak istiyorum forumda yeniyim konuyu yanlış yere açmış isem affınıza sığınıyorum.2013 model Clio 4 aracım var.Araç yolda giderken , yokuş çıkarken veya inerken arıza ışığı yakıyor egzoz emisyonunu kontrol ettirin esc kontrol ettirin yokuş kalkma yardımı kontrol diye uyarı veriyor , rolanti bozuluyor devir surekli bir yukseliyor bir duşuyor dalgalanıyor ve bir de yanık kokusu gibi bir koku geliyor baya sanki balatadan .Yokuş kalkış desteğini kapattığı için zor kalkıyor .Dun yolda giderken birden yandı ışık devir duştu yolun ortasında durdum az daha kaza oluyordu. Ne yaptım ettim bulamadım neden oluyor olabilir Allah rızası için bilgisi olan biri varsa aranızda benimle paylaşırsa çok sevinirim çok teşekkur ederim şimdiden.

serseri367

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
konu dışı belki ama yokuş kalkış desteğini nasıl kapatıyorsunuz merak ettim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu tarz arızaları bazen bitik akü bile verdirebiliyor, fren balatalarında veya hidrolik sıvısında sıkıntı da olabilir, yetkili serviste arıza tespiti yaparlar...

emirhank28

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
konu dışı belki ama yokuş kalkış desteğini nasıl kapatıyorsunuz merak ettim.
Araç arıza ışığı yandığında otomatik kendisi devre dışı bırakıyor

• Beğen
Tepkiler: serseri367

emirhank28

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bu tarz arızaları bazen bitik akü bile verdirebiliyor, fren balatalarında veya hidrolik sıvısında sıkıntı da olabilir, yetkili serviste arıza tespiti yaparlar...
Cevabınız için çok teşekkurler hepsine bakıldı maalesef onlardan kaynaklanmıyor

• Beğen
Tepkiler: *USTA