Clio 4 gösterge kısmından gelen saat sesi ve çözümü

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sizde maise mail atin. Onların yazismasini beklemeyin. Zaten Maise mail attiktan sonra hemen dönüş yapıyorlar.

2015 ve üzerinde bu sorun kalkti. Sadece 2012 ve 2013 model araçlarda var.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sizde maise mail atin. Onların yazismasini beklemeyin. Zaten Maise mail attiktan sonra hemen dönüş yapıyorlar.

2015 ve üzerinde bu sorun kalkti. Sadece 2012 ve 2013 model araçlarda var.
Servisteki yedek parçacı çocuk ark. Bi gideyim bakalım olmadı mail atarım. Mais in ayrı bi mail adresi varmı yoksa sitesinden şikayet kısmından mı yollamam gerekiyor..

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisteki yedek parçacı çocuk ark. Bi gideyim bakalım olmadı mail atarım. Mais in ayrı bi mail adresi varmı yoksa sitesinden şikayet kısmından mı yollamam gerekiyor..

Myrenaultdan yaparsan daha saglikli olur düşüncesindeyim.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste sorunu anlamak için bir iki işlem yaptılar ve benim dediğime geldiler. Kalorifer kaliper motoru değişmesi gerekiyor. Hatta burdaki videoyuda izlettim örnek olarak. Parça 1060 TL ye mal oluyormuş. %40 indirimi direk yaptılar fakat tamamının ücretsiz karşılanabilmesi için servisteki arkadaşım yarın sağlam bi yazışma yapacak. Sonucu bekliyorum. Bu arada sesten rahatsız olmayayım diye kaliper motorunun şalterini kapattılar, şimdi sadece dışardan hava sirkülasyonu yapıyor araç(yani içerden sirküle tuşuna basınca ışığı yanıyor ama havalandırmada değiliklik olmuyor, yine dışardan alıyor) böylelikle geçici bir çözümde olsa sesten kurtuldum. Renaultla yazışmanın neticesine göre işlem yapacaklar.. Yani sesten masrafa girmeden kurtulayım, aracım sadece dışardan hava sirkülasyonu yapsada olur diyen garantisi bitmiş arkadaşlar olursa bu şekilde de çözebilirler. Sonucu yine burdan sizlerle paylaşıcam, umarım parçayı bedava değişirler..

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben hala mais ile kendin yazisman taraftariyim. El elin essegini türkü söyleyerek arar :) parçaya zam gelmiş demekki. Ben 630 liraya değiştirmiştim.

5mQWzR.jpg

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracımı haziran 2015 yılında almıştım, aracım 2014 model clio sport tourer 1.5 dci edc 66kw, garantisi 2017 haziran da bitecek. konunun başındaki videoyu izledim sesleri dinlemeye çalıştım. saat sesi gibi tic tac şeklinde (yanılıyorsam düzeltin).
aracımı klimalı, klimasız, fanlı fansız v.s her türlü denedim ama böyle bir ses yok.:masallah ancak ocak 2017 de bakımı yapılacak, bu kalorifer klape motorunu ben de sormayı düşünüyorum. bir kontrol etsinler diye düşünüyorum. görüşleriniz nelerdir?
Bir de clio'lar da camdan gelen uğultu ıslık sesi . İnanın normalde rüzgarlı bir memlekette oturuyorum ama yine böyle bir ses duyamadım:masallah, onuda kontrol ettirmek istiyorum. yine bu konuda da tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum. ne dersiniz?
eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyelim hehe

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracımı haziran 2015 yılında almıştım, aracım 2014 model clio sport tourer 1.5 dci edc 66kw, garantisi 2017 haziran da bitecek. konunun başındaki videoyu izledim sesleri dinlemeye çalıştım. saat sesi gibi tic tac şeklinde (yanılıyorsam düzeltin).
aracımı klimalı, klimasız, fanlı fansız v.s her türlü denedim ama böyle bir ses yok.:masallah ancak ocak 2017 de bakımı yapılacak, bu kalorifer klape motorunu ben de sormayı düşünüyorum. bir kontrol etsinler diye düşünüyorum. görüşleriniz nelerdir?
Bir de clio'lar da camdan gelen uğultu ıslık sesi . İnanın normalde rüzgarlı bir memlekette oturuyorum ama yine böyle bir ses duyamadım:masallah, onuda kontrol ettirmek istiyorum. yine bu konuda da tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum. ne dersiniz?
eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyelim hehe
İnan o sesler olsa kesin duyarsın, rüzgar sorunu 2015 modellerde baya bi giderildi diye biliyorum. Yoksa kurcalatma. Klape motoru sesi garantinin bitmesine yakın olursa değiştirirsin rahat edersin. Garantin bitsede yeni takılan parça 2 yıl garantili oluyor.

Servisteki arkadaşımdan sonuç bekliyorum, benim lehime gerekeni yapacağına inandığım bi arkadaş. Sonuç alamazsam daha sonra kendim tekrar yazışma yapıcam..

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi güzel haber geldi, arkadaşım aradı Renault tamamını karşılamış. Parçanın siparişini vermişler :)