clio 4 tavan lambası sorunu

okeane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kapının açıldığını algılamıyor olabilir. Kapıyı açınca göstergede kapı açık işareti çıkıyor mu? Çıkıyorsa bi elektrikçiye göstermek gerekir. Mesela ampule yan sinyali veren devrede arıza olabilir.

ustalar bu konu biraz farklı orta tuş çalışıyor lamba manuel de sorun yok
kapılar açılınca veya kumandadan yakınca yanması lağzım otomatik çalışmıyor algılama vs değil
ayriyetten bagaj lambası sürekli yanıyor hiç sönmüyor hatta şuanda yanıyor kilitli olsada olmasada yanıyor aküyü bitiriyor. sonradann buldum
ve soketini çıkarttım :) ondan kurtuldum (ama bagaj lambam yanmıyor artık :)
Bir röle veya sigorta atık gibi bunların yerlerini bulsam bu iş çözülecek bende biliyorum elektirikciye gitmesi gerektiğiini bu konuyu burda çözmek için mevcut forumlarımız yardımlarınızı bekliyoruz konuyu çözüme götürelim teşekküler.

mhmtali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustalar bu konu biraz farklı orta tuş çalışıyor lamba manuel de sorun yok
kapılar açılınca veya kumandadan yakınca yanması lağzım otomatik çalışmıyor algılama vs değil
ayriyetten bagaj lambası sürekli yanıyor hiç sönmüyor hatta şuanda yanıyor kilitli olsada olmasada yanıyor aküyü bitiriyor. sonradann buldum
ve soketini çıkarttım :) ondan kurtuldum (ama bagaj lambam yanmıyor artık :)
Bir röle veya sigorta atık gibi bunların yerlerini bulsam bu iş çözülecek bende biliyorum elektirikciye gitmesi gerektiğiini bu konuyu burda çözmek için mevcut forumlarımız yardımlarınızı bekliyoruz konuyu çözüme götürelim teşekküler.

Merhabalar, bendeki sorun çözüldü nasıl çözüldüğünü anlatayım,
araştırmadığım forum kalmadı neredeyse ama bir türlü bulamadım ne yapmam gerektiğini dediğiniz gibi orta tuş çalışıyor manuel olarak lambayı açıp kapatabiliyorum fakat otomatik yanıp sönme olmuyordu. bende bırakmıştım açıkçası.
servise kayışları değiştirmeye gitmiştim arabayı bıraktım sonra teslim aldığımda lamba sorununun çözüldüğünü gördüm ben bir şey söylememiştim lamba ile ilgili servise muhtemelen kendileri bulup yapmışlardır nasıl yaptıklarını da sormadım bilgi vermek istedim.

iyi forumlar

okeane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis yolu göründü demekki :) teşekkürler iyi forumlar :eyv