Clio park asistan hakkinda

Montro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başlıkta belirttiğim gibi park asistan adında bir özelliği varmış.Bu özelliğin araca sonradan takılma gibi bir durumu var mıdır ?
Açıkcası 2014 model clio makyajlı kasa araç sahibiyim.Bu özellik oldukça da hoşuma gitti. Forum da muhakkak bu konu ile alakalı yardımcı olacak kişiler vardır.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.Ayrıca bu araçta belli bir km ulaştıktan sonra dışarda ki rüzgar sesi arabanın içinde yankılanıyor.Bunun içinde bilgi ve tabiri caizse biraz akıl verirseniz memnun olurum.

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rüzgar sesi ile ilgili yorum yapayım, benim taktiğim ince bir kartonu yarım cm genişliğinde kelebek camı uzunluğunda keserek iki kat elektrik bandı sardım. Kelebek camı fitili arasına sıkıştırarak çözdüm. Yine var ama sürtünme sesi, bunu çözemeyiz aracın aerodinamik tasarımından dolayı ne yaparsak yapalım rüzgar sürtünme sesi olacak. Araçlarımızın rüzgar sürtünme katsayısı 33 değeriyle baya yüksek. Ama kelebel camı fitilinin ince olup cam tam kapalıyken kasmasıyla ilgili sorunu dediğim yöntemle, birnevi fitili kalınlaştırarak çözebilirsin.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
izmir içinde 2-3 clio 4 sahibi arkadaşa uyguladım ve çok fark etti tavsiye ederim çerçeveyi sökün ve için Pu mastik sıkın ve iyice bastırın kurusun farkı göreceksiniz.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başlıkta belirttiğim gibi park asistan adında bir özelliği varmış.Bu özelliğin araca sonradan takılma gibi bir durumu var mıdır ?
Açıkcası 2014 model clio makyajlı kasa araç sahibiyim.Bu özellik oldukça da hoşuma gitti. Forum da muhakkak bu konu ile alakalı yardımcı olacak kişiler vardır.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.Ayrıca bu araçta belli bir km ulaştıktan sonra dışarda ki rüzgar sesi arabanın içinde yankılanıyor.Bunun içinde bilgi ve tabiri caizse biraz akıl verirseniz memnun olurum.
2014 makkajlı değil kardeşim. 2016 da başladı makkajlı cliolar. park asistanı denilen şey de park sensörü ve geri görüş kamerası. yani bu fortlarda veya megane 4 lerde kendiliğinden park etme özelliği değil. öyle anlaman çok normal çünkü senin anladığın özelliğin adı park asistanı ama clio 4 teki geri görüş kamerası ve park sensörüne de böyle diyorlar. rüzgar sesini takma kafana gelince halledilir bir şekilde. şimdi gelmiyorsa gelmeye başladığında kapı fitillerini değişirsin olur biter.