clio symbol calısma ve rolanti problemı

esrarli299

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar clio sembol 1.4 8v aracımda söyle bir sorun var arac motor soğukken calıstırdıgım da rolantıde calısıyor yalnız kalkıs yapmak istedimde devir biranda düsüyor nerede ise stop edecek hale geliyor ve yüksek devirde kalkıs yapmak istedigimde aracım kalkıs yapıyor bu seferde gaz yememeye başlıyor sirkeleme yapıyor bıraz sıkıstırdıgım zaman bır anda devır fırlıyor arac sahlanıyor sankı bazen korkmaya baslıyorum bır kazaya sebebıyet verecek dıye rolantı sensorunu degıstırdım ama fayda etmedı servise gıttım chıp le baktılar bir arıza göremedıler aracım ısınınca hıcbır sorun olmuyor sadece soğukken yapıyor acaba sızlerinde basına boyle bırsey geldımı ?

jdm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuanda aynı sorunu yaşıyorum, cevapları merak ediyorum bende

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buna benzer bir problem babamın astrayı kullanırken başıma gelmişti.
silindirlerden birinde ateşleme zayıf, güçsüz gibi birşey yazıyordu sanırım.
sonra kendiliğinden düzeldi.

alemdarli46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu benim araçta yaptı.

Yaptırdığım işlem boğaz kelebeğinin orada rölanti senseörü bulunmakta onu söktürüp temizletirsen sorunun gider inşallah. söktürsüğünde dikkat et sensörün açısına eğer 1 mm bile içeriye ve dışarıya çıkarırır isen rölantin devamlı ya yüksek olur yada düşük olur.

eğer sorun gitmesse motor üzerindeki ısı sensörünü kontrol ettirebilirsin.

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
merhaba arkadaslar clio sembol 1.4 8v aracımda söyle bir sorun var arac motor soğukken calıstırdıgım da rolantıde calısıyor yalnız kalkıs yapmak istedimde devir biranda düsüyor nerede ise stop edecek hale geliyor ve yüksek devirde kalkıs yapmak istedigimde aracım kalkıs yapıyor bu seferde gaz yememeye başlıyor sirkeleme yapıyor bıraz sıkıstırdıgım zaman bır anda devır fırlıyor arac sahlanıyor sankı bazen korkmaya baslıyorum bır kazaya sebebıyet verecek dıye rolantı sensorunu degıstırdım ama fayda etmedı servise gıttım chıp le baktılar bir arıza göremedıler aracım ısınınca hıcbır sorun olmuyor sadece soğukken yapıyor acaba sızlerinde basına boyle bırsey geldımı ?

Öncelikle Üye Tanıtımları Bölümünden Sizi Bir Tanıyalım Ondan Sonra Sorunuzun Cevabı Gelir :eyv

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt aldığınız yeri değiştirmenizde fayda var :eyv

esrarli299

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıt aldım yerleri bircok kez dehıstırdım yınede fayda etmedi boğaz kelebeğini iki kere özel serviste temizlettim olmadı 1 kerede kendım söküp temizledim yinede olmadı aklımda birsey daha var boğaz kelebeğinin orada rolantı sensörunun karsısında kelebek potansıyometresi var onun arızalı olabılecehınden süpheleniyorum.

esrarli299

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde atesleme bobinlerını ölçmeyi düsünüyorum fırsat bulduğum bir zaman onada bakacağım

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüksek devirde takılı kalıyorsa araç Kelebeklerde problem olabilir

esrarli299

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takılma fılan yok sohukken gaz yemıyor rolantıde ısınınca sıkıntısız gıdıyor