Clio4 trim sesi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Sesin kaynağı emniyet kemerinin oldugu yer değil. Onun altındaki siyah plastik parça imiş. Tırnaklara sakız bant ile yalıtım yaptım elimden geldiğince. Ses kesildi. Bilgi amaçlı başına gelene yardımcı olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
B sutunu ic plastik kaplamasi mi kastettiginiz?

Skayn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir yeri kesince başka yerden başlıyor en iyisi alışmak. Ben bıraktım artık orkestra ile gidiyorum yolda :D

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir yeri kesince başka yerden başlıyor en iyisi alışmak. Ben bıraktım artık orkestra ile gidiyorum yolda :D

Şuan benim araçta ses kalmadı. Abimde 2014 model clio4 var. Oda aynı şekil. Tık ses Yok araçlarda. Sizinki nasıl o konuma geldi anlamadım :D

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef trim sesi her aracın başına gelebilecek problem. Genelde sorunun kaynağını bulursanız çözümü basit oluyor. Biz cliolara ses geliyo diye kızıyoruz ama youtube da falan ingilizce kaynaklara bakın ferraride bile var bu tarz sorunlar :)

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Kapılara yalıtım yaptıran var mı acaba?

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio4 de ses yapan yerleri söyleyeyim. Teyp çerçevesi. Emniyet kemerinin oldugu yer b sütunu. Kapı yüzleri cızırtı. Çoğunun tırnaklara serviste sakız bant uygulandı. B sütunlarına da ben uyguladım. (Faber Castell sakız bant) şuan araçta yol lastik sesi hariç tık ses yok.

barisdmrts

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio4 de ses yapan yerleri söyleyeyim. Teyp çerçevesi. Emniyet kemerinin oldugu yer b sütunu. Kapı yüzleri cızırtı. Çoğunun tırnaklara serviste sakız bant uygulandı. B sütunlarına da ben uyguladım. (Faber Castell sakız bant) şuan araçta yol lastik sesi hariç tık ses yok.

Merhaba,

benimde emniyet kemerinden ses gelmeye başladı clio4 aracımda yaptığınız uygulamaya ait resim ve yapılacak yeri gösteren bir resim paylaşmanız mümkünmüdür ? bende kendim halletmek istiyorum servise gidecek fırsatım yok yoğun bir tempoda çalıştığım için

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, konu sahibi ile aynı 2016 makyajlı kasa Clio4 icon sahibiyim. Aynı koltuk başlığı sabitleyicilerinden ses gelmekte. Sağ kapının ön tarafında tam hoparlörün olduğu bölümden zırıltı geliyor bozuk yollarda. Hoparlörü tutunca ses kesiliyor. Sanırım hoparlörün sabitlenmesinde bir problem var. Bir de engebeli yerlerden geçerken, alçak kaldırıma çıkarken vs bagaj kapağı ve kapılardan esneme sesiyle karışık hafif bir gıcırdama geliyor. Bagaj kapağındaki karşılıklı destekleri yokladım sabit değiller oynuyorlar. Bunlara sabitleyici ince köpük vs uygulamak sorunu çözer mi diye düşünüyorum.

Serviste kapı fitillerine silikon sprey sıktılar ama hiç bir değişiklik olmadı. Bir de deri koltuklardan silikon sprey damla lekelerini çıkartmakla uğraştım. Kapının iç kaplamasını söküp hoparlörü sabitleteceğim ama müsait değillerdi. Önümüzdeki hafta bu işlere yoğunluk vereceğim.

Son düzenleme:

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, konu sahibi ile aynı 2016 makyajlı kasa Clio4 icon sahibiyim. Aynı koltuk başlığı sabitleyicilerinden ses gelmekte. Sağ kapının ön tarafında tam hoparlörün olduğu bölümden zırıltı geliyor bozuk yollarda. Hoparlörü tutunca ses kesiliyor. Sanırım hoparlörün sabitlenmesinde bir problem var. Bir de engebeli yerlerden geçerken, alçak kaldırıma çıkarken vs bagaj kapağı ve kapılardan esneme sesiyle karışık hafif bir gıcırdama geliyor. Bagaj kapağındaki karşılıklı destekleri yokladım sabit değiller oynuyorlar. Bunlara sabitleyici ince köpük vs uygulamak sorunu çözer mi diye düşünüyorum.

Serviste kapı fitillerine silikon sprey sıktılar ama hiç bir değişiklik olmadı. Bir de deri koltuklardan silikon sprey damla lekelerini çıkartmakla uğraştım. Kapının iç kaplamasını söküp hoparlörü sabitleteceğim ama müsait değillerdi. Önümüzdeki hafta bu işlere yoğunluk vereceğim.
Haparlörler perçimli o yüzden ses yapması gevşemesi imkansız. Kapı yüzü cızırtı söküp tırnaklara yalıtım yapınca azalıyor ama tam geçmiyor. Koltuk başlığı için koltuk başlığı burçları değişmesi lazım. Garanti karşılıyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi