Dacia duster AGC-1220RF teyp

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, bir tanıdığım Dacia duster araç aldı. Aracın üzerindeki teybin modeli AGC-1220RF. Bilirsiniz ki bu cihazın bluetooth'u var. Cep telefonunu eşleştiriyoruz,cihazlar birbirini görüyor. cep telefonundaki rehber cihaza aktarılıyor. Buraya kadar sorun yok. Sorun bundan sonra başlıyor.Cep telefonunu arayan olduğunda cihaz çalmakta olan müziği kesiyor , cihazın ekranında arayan numara görünüyor.Ama müzik kesildiği halde zil sesi artık aracın hoparlörlerinden gelmesi gerektiği halde cep telefonundan geliyor.Normalde cep telefonundan duyulması gereken sesin araç hoparlörlerinden duyulması gerekir.Aracın hoparlörlerinden ne gelen çağrıda ne de giden çağrıda hiç bir ses gelmiyor.Sadece cihazın(teybin) çalmakta olduğu müzik kesiliyor. Bu konuda tecrübeli olan arkadaşların fikrini almak istiyorum. Cihazın örnek resmini ekliyorum.
4ZW59A.jpg
Teşekkür ederim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Captur'da sesi kesip telefon zil sesi geliyor, ses gelmemesi ilginç...

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefon sesinin aktarılmaması telefon ayarlarından olabilir mi diye düşünüyorum ama benim teypte (DEH-7300BT) böyle bir sorun olmuyor.
Captur'da sesi kesip telefon zil sesi geliyor, ses gelmemesi ilginç...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Telefon sesinin aktarılmaması telefon ayarlarından olabilir mi diye düşünüyorum ama benim teypte (DEH-7300BT) böyle bir sorun olmuyor.
Araç sıfır sanırım, servise göstermekte fayda var...

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatayım hem de ileride aynı sorunu yaşayan olursa okur çözümü olur. Efenim radyo ile telefon bağlandıktan sonra telefon gelmesi durumunda ekrana bir menü açılıyor ve sesi nereye aktarayım diye bir seçenek çıkıyor. Burada "my radio" veya araç radyosu ne diye geçiyorsa onu seçerseniz sesi araç hoparlörlerine aktarıyor. Veya en baştan bağlantı kurulduktan sonra ses ayarlarından radyo cihazınızı seçebilirsiniz. Kısacası sorun araç radyosunda değil, kullanılan telefonun ayarlarında.