Devir Çok Yüksek

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,Aracım seyir halindeyken 80-100 km hızlarda bazen otomatik vites araç gibi gaza hiç basmadığım halde kendiliğinden gidiyor ve ışıklarda durmak için boşa alınca devir 2500-3000 lere kadar çıkıyor.1.vitese alıp hareket ederken normal devire dönüyor.En çok da şehir içi trafikte hararet 85-90 lardayken durunca kendini belli ediyor.Bu konuda bilgisi olan yada başından bu durum geçmiş arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Benzer konu daha önce açılmış fakat ben farkedemedim yeni konu açtım,yönetici arkadaşlar bu konuyu silebilir.Diğer konuya da yazdım problemi

Son düzenleme:

murathanatalay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar aynı sıkıntıyı ben de yaşadım.
rölanti motoru dediğimiz bir parça mevcut. gaz kelebeğinin hemen arkasında yer alıyor. bu rölanti motoruna giren bir soket var. bir aşağıdan bir de bu soketin girdiği plastik parça da yukarı rölanti motorunun girdiği yere sabitleniyor. bu plastik parçanın üzerinde kırmızı bir conta mevcut. bu plastik parça o kırmızı conta görünmeyecek şekilde rölanti motoruna girmiş olmalı. aksi halde aralardan hava alıyor ve rölanti uçuyor. benim o plastik parça kırılmış ve aradan hava alıyordu. ısıya dayanıklı silikon sürdüm üzerine şimdi düzeldi. kolay gelsin umarım yardımı dokunur

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağolasın kardeşim.haala başım dertte bu sorunla,söylediklerini ilk fırsatta bakacağım.