Devir Dalgalanması Kronik Mi?

emre_unal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli dostlar,

Aracım uzun zamandır videodaki gibi bir dalgalanma yaşıyor. Özellikle şehirlerarası yolda 110'a sabitlediğimde devir sürekli bu şekilde gidip geliyor.

Bu arıza için 2 farklı yetkili servis gezdim ancak ikisi de herhangi bir teşhis koyamadı. Tek söyledikleri arıza kaydı göremedikleri. Yalnızca bilgisayar üzerinde gidildiği için sanırım arıza kaydı görmeyince işleme giremiyorlar. Ancak bu durum beni acayip derecede rahatsız ediyor, araç ivmelenmiyor, kavramada sıkıntı yaşıyor ayrıca bir ileri bir geri yaptığını bariz hissettiriyor.

Bu problemi daha önce yaşayan var mı? Acaba kavrama ya da şanzıman değil de gaz tepkimesiyle alakalı bir problem olabilir mi?

TARIK TOSUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Benim arabam 2016 Megane 4 Tce. 2017 yılında aynı tip arıza meydana geldi. Önce debriyaj balatası değişti. Sonuç alınamayınca, komple debriyaj değişti. Bu konuda çektiğim videoyu göndermek istiyorum. Ancak videoyu nasıl yükleyeceğimi bulamadım.
Not: Bu arada arabamda zaman zaman kazıntı sesi geliyordu. İnşallah sizin arabada bu denli büyük bir sorun olmaz.

Son düzenleme:

emre_unal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Benim arabam 2016 Megane 4 Tce. 2017 yılında aynı tip arıza meydana geldi. Önce debriyaj balatası değişti. Sonuç alınamayınca, komple debriyaj değişti. Bu konuda çektiğim videoyu göndermek istiyorum. Ancak videoyu nasıl yükleyeceğimi bulamadım.
Not: Bu arada arabamda zaman zaman kazıntı sesi geliyordu. İnşallah sizin arabada bu denli büyük bir sorun olmaz.

Hocam kazıntı sorunu bende de mevcut. Özellikle 2.vitesten 3'e attığında sanki bir yeri yırtıyormuş gibi tırrrrrrttt diye ses çıkarıyor.

rica etsem videoyu mail adresime gönderebilir misiniz?

[email]emreismetunall@gmail.com
[/EMAIL]​

TARIK TOSUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
TCE kazıntı sesi

Hocam kazıntı sorunu bende de mevcut. Özellikle 2.vitesten 3'e attığında sanki bir yeri yırtıyormuş gibi tırrrrrrttt diye ses çıkarıyor.

rica etsem videoyu mail adresime gönderebilir misiniz?

emreismetunall@gmail.com

2 adet videoyu mailinize gönderdim. Selamlar.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara

TARIK TOSUN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Videoları bizim ile de paylaşabilir misiniz? Araçlarımızı kontrol etmiş oluruz en azından...

Yukarıda belirtiğim gibi, siteye videoları nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Emre Ünal arkadaşımız bu isteğinizi yerine getirebilir sanırım. İyi günler dilerim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
YouTube a video yükleyip linkini buraya paylaşabilirsiniz

YücelT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tarık Bey'in youtube linkindeki sorunun aynısı benim 2017 Megane 1.3 TCe aracımda da oldu. Garantiden komple vites kutusu değişimi yapıldı.