Dizel & Benzinli sorunsali!..

coolman33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Is yerim 6-7 km mesafede.
Haftada 2-3 kez arabayla gidecegim.
Bunun yaninda bazen hafta sonu gezileri ve yilda birkac kez sehirler arasi yolculuklar da olacak.
2 yil sonra model yukseltmek icin satmayi planliyorum.

sadece şu yazdıkların için yorum yapmak lazımsa kesinlikle benzinli ve en baz donanımlısı alınır.Çok para ödemeye gerek yok bence.Dizel kısa mesafede benzinden aşağı yakmaz.Uzun yoldada benzinliyle aralarında çok az fark olur.2 yıl sonra değişecem dediğinizden en bazı alın diyorum,zararınız minumum olur,hatta para bile kazanabilirsiniz.
Yok ben dizel alıp satacam diye düşünüyorsanız da 2.el temiz bir araç bulup alın.1000 km civarında satılan çok temiz araçlar oluyor.En azından 2-3 bin tl cebinizde kalır.

kzlyarasa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yılda maksimum 4000-5000 km yapacağım diyorsunuz, bununla zaten dizel-benzinli arasındaki o 5000tl lik farkı kapatamazsınız. Benzinli aracın kullanması gerçekten keyiflidir özellikle de ses açısından; ancak dizel araç soğuk kış günlerinde ilk çalıştığında hararet belli sıcaklığa ulaşıncaya kadar sesi ile sizi rahatsız edebilir. 2 yıl sonra da satıcaksanız temiz 2. el araçlara bakmanızı da öneririm. Nedenini sorarsanız 2000-2500 lt lik bir kayıptan kurtulabilirsiniz. Tavsiyem benzinli araca öncelik vermeniz ...

goyathlay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlar ve gorusler icin cok tesekkurler.
1,2 EDC Icon Beyaz (Kirmizi dis kisisellestirme ile) siparisini vermis bulunuyorum.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlar ve gorusler icin cok tesekkurler.
1,2 EDC Icon Beyaz (Kirmizi dis kisisellestirme ile) siparisini vermis bulunuyorum.

bize de hayırlı olsun demek düşer o zaman :) ama keşke 2. el alsaydınız 2 sene sonra kaybınız daha az olurdu

eRa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya destek vermek için karar verilmiş gerçi , aynı koşullardayız diyebilirim..
benim de sabahları 12 km şehir içi yolun var.Karasal iklim ve sabahları sürekli krağı yada buz tutmuş bir kaportam oluyor..
Bir önceki dizel arabam ile bu 12 km de motoru ısıtmam zor oluyordu.ısınıyordu ama yakıt tasarrafu diye birşey olmuyordu.
(tavsiye üzerine arkadaşımın LPG li aracı için sordum aşağı yukarı aynı uzaklıktan geliyoruz .. 6-7 km de bazen daha geç LPG ye geçtiğini ve randuman alamadığını her ay zaten 50 tl lik benzin attığını ve LPG hesaplarında hiç ortaya katılmayan bir durum :) olduğunu söyledi )
Bende değerlendirmelerimi 1.2 ( vergi için) Turbo 120 beygir ( Güç ve performans için ) Otomatik ( Rahatlık ve yoğun trafik için + hanım :) ICON ( mutluluk için ) olanı tercih ettim ve tavsiye ederim.

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah hayırlı uğurlu etsin.Çok net ve temiz karar olmuş.Güle güle kullan İnşallah.