ebay' dan ürün alma

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.ebay.com/itm/261357777906

arkadaslar ebay' dan bir urun almak istiyorum ama nasil bir sistem var, nasil odeme oluyor, ne kadara tutar, hic bilgim yok bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirim

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
​büyük ihtimal gümrükte takılır elektronik şeylerde gümrük sıkıntısı var. üzerine kdv si falan filan pahalıya gelir..

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ketora795561' Alıntı:
​büyük ihtimal gümrükte takılır elektronik şeylerde gümrük sıkıntısı var. üzerine kdv si falan filan pahalıya gelir..
Piyasada 600 tl olunca bana cok uygun geldi. Bu urunede ihtiyacim da var.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ebay hesabı olan bir kardeşimiz muhakkak yardımcı olacaktır ve gümrük v.s sıkıntı artık olmuyor diye biliyorum :eyv

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ebay hesabı olan bir kardeşimiz muhakkak yardımcı olacihazir ve gümrük v.s sıkıntı artık olmuyor diye biliyorum :eyv
Yardimci olan bir arkadas olursa cok sevinirim. Ins cocuk bekliyorum da bu cihazi almak istedim.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
75 euroya kadar alışveriş oluyor yurtdışından ama elektronik ürünlerde trt pulu gibi tr de zorunluluklar var , cep teli , tablet gibi şeylerde elektronik malzemelerde sıkıntı çıkıyor. Üründe motorola yazıyor ve elektronik birşeye benziyor gümrükçünün insafına kalmış geçebilirde geçmeyebilirde. Ben olsam riske etmezdim. Gümrükte takılırsada kdv si gümrüğü falan ekstra maliyet çıkıyor.

yukarıdaki üründe kargo sadece abd gözüküyor, türkiyeye göndermiyor. Alışveriş kolay gittigidiyor sitesi gibi

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
75 euroya kadar alışveriş oluyor yurtdışından ama elektronik ürünlerde trt pulu gibi tr de zorunluluklar var , cep teli , tablet gibi şeylerde elektronik malzemelerde sıkıntı çıkıyor. Üründe motorola yazıyor ve elektronik birşeye benziyor gümrükçünün insafına kalmış geçebilirde geçmeyebilirde. Ben olsam riske etmezdim. Gümrükte takılırsada kdv si gümrüğü falan ekstra maliyet çıkıyor.

yukarıdaki üründe kargo sadece abd gözüküyor, türkiyeye göndermiyor. Alışveriş kolay gittigidiyor sitesi gibi
Teşekkürler. Kargo gumrukte kalirsa para da bosa gider degil mi.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler. Kargo gumrukte kalirsa para da bosa gider degil mi.

İstanbul topkapı gümrükte gidip gümrüğü kdvsi falan ekstra 40-80 euro civarı ne masrafı varsa ödeyip alınıyor. Ödemeyi paypalla yaparsanız 45 gün içinde şikayet edip para iadesi talep edilebiliyor. Bence hiç maceraya gerek yok vazgeç derim. Onun yerine türkiyedeki seçeneklere yönel.

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul topkapı gümrükte gidip gümrüğü kdvsi falan ekstra 40-80 euro civarı ne masrafı varsa ödeyip alınıyor. Ödemeyi paypalla yaparsanız 45 gün içinde şikayet edip para iadesi talep edilebiliyor. Bence hiç maceraya gerek yok vazgeç derim. Onun yerine türkiyedeki seçeneklere yönel.
Eyvallah. Tekrar tesekkurederim.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az once alisveris yaptim. Paypal ile problem yasamadim hic