Enjeksiyonu kontrol ettiriniz. Egzoz emisyon kontrol ettiriniz

sirya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah işe gitmek için aracımı çalıştırdım. Çalıştırdıktan sonra arıza lambası yandı ve ekranda ENJEKSİYONU KONTROL ETTİRİNİZ yazdı. Bir süre gittikten sonra EGZOZ EMİSYON KONTROL ETTİRİNİZ yazdı. Şu anda araç çalışıyor. Yolda gidişinde de bi sorun görünmüyor. Arıza hala ekranda görünüyor. Sabah Sadıkoğulları (Denizli) ile görüştüm. Usta buraya getirmeniz lazım. Bilgisayara bağlayıp incelememiz gerek dedi. Acaba arızayı neden yapmış olabilir? Usta yolda kalmazsın dedi. 150 km gideceğim servis için. sorun çıkartır mı? yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada arkadaşlar 60 km yol yaptım sabah çekişte düşüş var arabada. birde vites değiştirme işareti çıkmıyor ekranda.

Son düzenleme:

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç kaç km'de? Yazılım varmı ?

servetaydin41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantisi var aracın, servis gerekeni yapar. Muhtemel egr soketi vs cikmistir

sabri çağlayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5dci edc scenic ler için yeni yazılım mı çıktı acaba?

susurluklu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısı bende oldu lpg de yapıyor sonra lpg ciye gittim ayar yaptırdım geçti . önceki lpg hemen beyin gitmiş abi değişecek elimizde min gaz var dedi. takalım sana 750 olur dedi yok almıyacam dedim asil grup gittim adam güldü abi ayarı bozulmuş dedii...

CADILLAC_MAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de oldu 3-4 ay würt kullandım hiç bir sorun kalmadı. araştrdım enjeksiyonlar kirleniyormuş buda rastgele aldıgımız yakıttan kaynaklanıyor deniliyor tanıdıgımız bildigimiz bir yerden almak lazım yakıtı.

sirya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuyu devam ettiriyorum. Konunun en başında bahsettiğim sorunumu serviste çözdüler. Araca gelincik ya da fare girmiş. Kablo tamiri ve katalizör temizliği yaptılar. 1,5 yıldır hiçbir sorun yaşamadım ama son 3 haftadır aynı arızalar devam ediyor. tekrar servise götürdüm. Turbo elektro vanası değişecek dediler değiştirdik ama yine egzoz emisyon kontrol ettiriniz enjeksiyon kontrol ettiriniz uyarısı veriyor. Bazen enjeksiyon kontrol ettiriniz uyarısını siliyor. Enjeksiyon uyarısı varken çekişte düşüklük oluyor ve hız sabitleyicisi çalışmıyor. Aracın garantisi bitti. İzmirde tavsiye edeceğiniz bir servis ya da usta varmı. Sürekli ekranda uyarı vermesi çok sinir bozucu.

Chnrhn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2012 grand var. Aynı hatayı verdi ustam kontrol etti ısıtıcılar değişti düzeldi.

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba sorun devam ediyor mu acaba?