Esc kontrol ettiriniz

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

5 gün önce aracın ön disk ve balatalarını değiştirdim ve bugünde fenni muayene girip kusursuz şekilde çıktım ancak dönüş yolunda araç esc hatası verdi ve anahtar işareti ile beraber mesaj kutusunda esc kontrol ettiriniz yazısı çıktı, göstergenin üstünde ise antipatinajın devreye girdiği zaman yanan ışık sürekli yanar vaziyette kaldı. Aracı durdurup geri çalıştırdım geçmedi. Boş yolda araca patinaj çektirdim ve cayır cayır patinaj çekti(normalde patinaj çekmiyor). Patinajı çektikten sonra hata kendiliğinden geçti.

Bu durum bir sorun yaratır mı servise gitmeli miyim?

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çamurlu yollardan gittiyseniz bu sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz. Lastiklerde tur sayısını okuyan sensörler çamur yada toz nedeniyle çalışamaz hale gelebiliyor. Aracı iyice yıkatıp lastiklere ve iç taraflarına su vurup aracı bir kaç gün deneyin. Eğer aynı hatayı vermezse bir daha vermeyecek demektir.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ana yola çıkarken seri kalkış yaptıysanız ve ufak bir patinaj yaptıysanız uyarıyı alırsınız.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet 1 haftadır bir sorun ile karşılaşmadım sanırım yaptığım seri kalkış ile alakalı bir durumdu.