Fluence ; Hava Filtresinin Bulunduğu kısımdan Gelen Ses Sorunu

faultless_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar daha önceden kendim çözüm bularak hava filtresi ve akü arasına sünger koymuştum ses kesilsin diye son zmanlarda ses yne tekrarlamaya başladı sünger işe yaramıyor daha zaten yanar diye çıkardım attım =)..Ses bana göre hava fltrsinin olduğu kutunun kenarlarından geliyor. Ne ypmam lazım bunun için hava filtresinin olduğu yere baskı yapınca o ince tiz sesi kesiliyor ve sadece motorun traktör gibi olan sesi geliyor aracın içine gelen tuaf sesde kesiliyor. Sizin önerileriniz nedir bu konuda arkadaşlar ? ne yapmam gerekir aracıma zarar vermeden.. Aracım 14.321km de şuanda. Senelik bakımıda yapıldı.

NOT: SERVİSE GİTTİM YİNE NORMAL DEDİLER KENARDAKİ VİDAYI SIKTI ADAM AMA DÜZELMEDİ. SÜNGER KOY DİYOR HERİF.

827xj.jpg
[/URL][/IMG]

827zc.jpg
[/URL][/IMG]

82809.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses nerden geliyor onu anlamadım ben, nereye vuruyor?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kutunun olduğu kısım varya arkadaşım açık hava fltresinin ordan geliyor ses.. Alt trafndan.
Anladım filtre kazanından geliyor (açık filtre yok aracınızda o daha farklı bir olay).Durumu internet yoluyla Renault Türkiye'ye bildirmeyi deneyin birde isterseniz?

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
en guzeli acık hava filtresi ben pek anlama ama caimi yaptırsanız acaba :)

darkzine_metal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu fluencenin ses gelmeyen yeri yok benim kapılardan konsoldan da ses geliyor lanet olsun verdiğim paraya

faultless_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu fluencenin ses gelmeyen yeri yok benim kapılardan konsoldan da ses geliyor lanet olsun verdiğim paraya

Aynı sesler bnde de var .. Aralara sünger koyarak sesleri biraz azaltım ama tavsiye ederim.