Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehiriçi çok sıkışık, dur kalk trafikte 5 lt gibi bir tüketim maalesef elde edilemiyor, şehiriçi deniyor ama şehiriçi var şehiriçi var. Uzun yolda da klima açık 120-130 km gibi hızlardada 4 yada 5 lt civarı tüketim yine elde edilemiyor. Ekonomik yaktırmak için 2200 devir civarını geçmemek esas şart. Ama uzun yolda 90-100 km gidilirse ekonomik, yol bulunca tempolu giderim sürekli vitesle oynarım derseniz 100 km de 6LT yazan rakamlara kolayca çıkarsınız, kullanım stili başlı başlına faktör ama ne olursa olsun dci ekonomik araç.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dCi 90 hp euro 5 motor lu fluencemizin deposunu bayramın 1. günü full ledik istanbulda yaklaşık 60 km yol yaptık 3. güne kadar bayramın 3. günü istanbul izmit yolculuğu yaptık giderken toplam 4 kişi yarım bagaj klima açık bir halde 90 - 100 arası gittik yol sakin olunca 130 gibi bir süratlere çıktık akşam dönerken bayram dönüşü olduğu için trafik vardı 1,5 - 2 saatlik yolu 3,5 - 4 saatte geldik klima yarı açık yarı kapalı halde pazar günü ise bir yere gitmedik sadece araç ile ilgilendik koltukjları yıkandı hiç bir leke kalmadı :) bugün depoyu fulledik 110 lira aldı 455 km yapmıştık bölünce bu şartlarda 24 kuruş yakmış oluyor yol bilgisayarında 5.1 ile 5.3 arası gösteriyor bu şartlara göre gayet iyi değerler maşallah :eyv

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler Onurkan..PEKİ RUHSATTA NEDEN 85 BEYGİR YAZIYO.110 OLMASI GEREKMİYORMU.NASIL VE NERDEN DEĞİŞEBİLİRİM BUNU.2011 PRİVİLENGE LARDA 85 BEYGİR YOK DİYE BİLİYORUM 110 BEYGİR OLMASI GEREKMİYORMU

öncelikle bi yanlışlık olabilir sonuçta bu ruhsatı elle yazıyolar bilgisayardan 85 dizellerde 105 de benzinlide vardı en düşük olarak şimdi 90 dizeli 110 da benzinliyi ayrıca dizellerede şimdi 110 bırakıyorlar 5 beygir artırarak durum bu seninki benzinliyse mümkün değil ya 105 tir yada 110 aksi olamaz

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dCi 90 hp euro 5 motor lu fluencemizin deposunu bayramın 1. günü full ledik istanbulda yaklaşık 60 km yol yaptık 3. güne kadar bayramın 3. günü istanbul izmit yolculuğu yaptık giderken toplam 4 kişi yarım bagaj klima açık bir halde 90 - 100 arası gittik yol sakin olunca 130 gibi bir süratlere çıktık akşam dönerken bayram dönüşü olduğu için trafik vardı 1,5 - 2 saatlik yolu 3,5 - 4 saatte geldik klima yarı açık yarı kapalı halde pazar günü ise bir yere gitmedik sadece araç ile ilgilendik koltukjları yıkandı hiç bir leke kalmadı :) bugün depoyu fulledik 110 lira aldı 455 km yapmıştık bölünce bu şartlarda 24 kuruş yakmış oluyor yol bilgisayarında 5.1 ile 5.3 arası gösteriyor bu şartlara göre gayet iyi değerler maşallah :eyv

nerdeyse klima tek başına %7-10 arası yakıtı etkiliyor, dönüş yolunda sıkışık trafik, 4 kişi+bagaj derken güzel ortalama görmüşsünüz.:eyv

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler Onurkan..PEKİ RUHSATTA NEDEN 85 BEYGİR YAZIYO.110 OLMASI GEREKMİYORMU.NASIL VE NERDEN DEĞİŞEBİLİRİM BUNU.2011 PRİVİLENGE LARDA 85 BEYGİR YOK DİYE BİLİYORUM 110 BEYGİR OLMASI GEREKMİYORMU

yanlış yazılmış, düzeltmek için trafik şubesine gidip başvuracaksın. dosyanda fatura bilgileri vardır bakıp düzeltilir şayet dosyada bilgi yoksa bayiden şasi numaranla motor gücü bilgisi evrağı alıp verirsin. birçok ruhsatta yanlışlık olabiliyor. muayene zamanı sıkıntı çıkmadığı sürece acil bir sorun değil.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nerdeyse klima tek başına %7-10 arası yakıtı etkiliyor, dönüş yolunda sıkışık trafik, 4 kişi+bagaj derken güzel ortalama görmüşsünüz.:eyv

gerçekten fluence için çok iyi değerler almadan önce 280 den aşağı yakmaz diyorduk böyle bir fikrin aklımıza girmesinin 2 nedeni vardı birincisi araçtaki kasa büyük olduğundan 2. ise arkadaşın 2012 sw megane sinin şehir içinde 300 yakmasından ama arkadaşın şöförlüğü fazla olmadığı için fazla yakması normal gaza çok basarak kaldırıyor aracı

kayitmazbatir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bayram ve sonrasındaki 1 haftada 2011 model 1.5 dCİ 105 bg manuel vites Flunce dynamique ile 2630 km yaptım. Konya-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon ve buralarda özellikle Trabzonda uzungöl-sümela ve rizeninb ayder yaylasına çıkıldı. Klima çalışmak kaydı ile 5,2 lt ortalama mazot tüketimi ve km deki yakıt tüketimi 0,24 TL oldu. Yollarda Hız kurallarına uyuldu. Maksimum hız 110-120 arası...(Araçta 2 Yetişkin 2 çocuk ve bagaj full dolu valizler ile)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün fluencemizin şehir içi yakıt tüketimini hesapladık 360 km yapmıştık depoyu fulledik 100 lira aldı 27 kuruş şehir içi 24 kuruş şehir dışı yakıt tüketimi var şehir içi dediğim yarı klima açık sıkışık tem trafiği ışık trafiği bayağı yoğun abartılacak kadar var sonuçta kasa ağır araba konforlu ona sayacağız :eyv

muratontyy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
52 litre mazotla buda full 224 tl doldu burdan samsun çarşamba metro tesislerine kadar gitti klimada 1'de sürekli açık 5 kişi ve bagaj dolu 1055 km yol yaptı.

mucan63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar herkese
yarı tatil yarı aile ziyaretleri sebebiyle 10 günde 3360 km yol yaptım. Yokuşta inişte otobanda farklı farklı tüketim değerleri aldım. En son Adana -Urfa otobanında deneyeyim dedim. 400 km otobanda hiç hızımı düşürmeden sabit 120-128 ile gittim. Adanada doldurduğum depoyu Urfada 105 lira yeniden fulledim.
Tabi bu tüketim LPG ile yapıldı. 105 lira 400 km 26 kuruş eder . 4 kişi ful bagaj ve sabit hız ile güzel bi değer bence