G3 kasa kangoo yalitim sorunu nasil giderilir

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum iyi forumlar abilerim

G3 kangoo muz var biliyorsunuz ve ben sahsen yalitimdan asiri derece sikayetciyim yanimizdan gecen araclarin sesi cok geliyor yuksek devirlerde motor sesini de cok aliyor bunu nasil minimize edebilirim yani gecen doblo ya bindim yeni kasa yalitimi bizim aracdan daha iyi ve uyuz oldum gercekten bu konuda bilgili olan abilerim yorumlarini bekliyorum ozellikle Kangoocu olarak Mustafa , Mehmet , Cagatay , Entrapman , alfa xxx abilerimin ve herkesin guzel yorumlarini bekliyorum keyifli forumlarr

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biliyon değiştirdim 110 lukla..ve bütün şikayetlerim bitti..vites oranları iyi motor 7. Vites istemiyor anlıcağın..ama kangolara 90 hp az bence..5 vites oranları motoru bağırtıyor en az 110 ve 130 hp versiyonlar şeklinde üretilmeli kangolar..onun dışında usta yazmıştı birkonu altında , yalıtım malzemesi döşenebilir extra olarak..

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biliyon değiştirdim 110 lukla..ve bütün şikayetlerim bitti..vites oranları iyi motor 7. Vites istemiyor anlıcağın..ama kangolara 90 hp az bence..5 vites oranları motoru bağırtıyor en az 110 ve 130 hp versiyonlar şeklinde üretilmeli kangolar..onun dışında usta yazmıştı birkonu altında , yalıtım malzemesi döşenebilir extra olarak..

Abi motor konusunda sikayetimiz yok zaten full İstanbul ici oldugumuz icin pek sorun olmuyor ama uzun yolda can sıktıgı dogru

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar 110 lukta kullanılan motor üstü kapağıyla başlayabilirsin bu motor sesini kesecektir.Ustamın daha önce paylaştığı çoğumuzunda yağtığı kaput altı keçesini uygulayabilirsin.Symbol kaput keçesi alıp bizimkine göre kesiyorsun.

Bizde 85 lik ve 105 lik var ikisinide arka arkaya kullanınca 105 liğin çok daha sessiz olduğunu anlıyosun.Yani senin ses kaynğın büyük ölçüde motordan.Üstelik 105/110 luktada motor üstü kapak yok olsa 110 luklardan neredeyse ses çıkarmayacak.

Genel anlamda kangoolar yol sesi olarak başarılı ama rüzgar sesi özellikle rüzgarlı havalarda etkili ,ön camın tasarımından sanırım.Doblo bu konuda daha başarılı rüzgar sesi daha az euro 6 olanlarda motor sesi de azalmıştır ,1.3mjetlerin motor sesi sızıyor.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar 110 lukta kullanılan motor üstü kapağıyla başlayabilirsin bu motor sesini kesecektir.Ustamın daha önce paylaştığı çoğumuzunda yağtığı kaput altı keçesini uygulayabilirsin.Symbol kaput keçesi alıp bizimkine göre kesiyorsun.

Bizde 85 lik ve 105 lik var ikisinide arka arkaya kullanınca 105 liğin çok daha sessiz olduğunu anlıyosun.Yani senin ses kaynğın büyük ölçüde motordan.Üstelik 105/110 luktada motor üstü kapak yok olsa 110 luklardan neredeyse ses çıkarmayacak.

Genel anlamda kangoolar yol sesi olarak başarılı ama rüzgar sesi özellikle rüzgarlı havalarda etkili ,ön camın tasarımından sanırım.Doblo bu konuda daha başarılı rüzgar sesi daha az euro 6 olanlarda motor sesi de azalmıştır ,1.3mjetlerin motor sesi sızıyor.

Anladim abi peki bu keceleri nerden bulabilirim fiyat nedir ve motorun oralara ne ile yapistirip sabitleniyor birde asil sikayet camlardan yani yanimdan gecen aracin lastik sesi oldugu gibi bizim arabada cam fitillerine vs bir oneriniz varmi bide ben bunlari temin etsem iscilige yardimci olabilecek abilerim varmi yani yaniniza gelebilirim cunku bu araci uzun vadede kullanmak icin aldik bende guzellestirmek icin elimden geleni yapiyorum sizlere de cok tesekkur ederim :)

tanertalas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat kardeşim sorununa biz cozum bulabildin mi? Ve hangi devirlerde ses rahatsız derecede.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat kardeşim sorununa biz cozum bulabildin mi? Ve hangi devirlerde ses rahatsız derecede.

Valla 2800 devirden sonra rahatsız edici oluyor orası kesin fakat oda az bir sürata tekabül ediyor yani şehir ici sıkıntı yokta uzun yolda sorun oluyor 2700 devilerde gideyim desen 94 96 Km gibi bir hız yapıyor uzun yolda da bu hızla hele birde geceyse sanki araba duruyormus gibi bir his veriyor hayır ben demiyorum 140 150 km ile yol alalım ama şöyle 120 125 km ile bu devirleri çevirse harika olacak sorunada malesef bir çözüm bulamadım 90 km ye kadar gayet hersey güzel fakat gerisi vasat malesef ..