Garantiden yaptirdiğim işlemler

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun gerçekten iyi sabırlısınız.

Kerim42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bende 1.6 joy Megane sedan jant kapaklarından 3 ü nü değiştirtdim. İç tarafında beyaz soyulmadan dolayı birisi sağlam sorun yok.Bence kesinlikle en ufak bişey de servise gidip garantiden yaptirtmak değiştirmek gerekiyor hangi parça sorunlu ise beklemeye gerek yok çünkü sonuçta sıfır araç böyle sorunlar olmaması lazım olursa da çözülmesi lazım servisler maalesef ilk başta yokuşa sürüyorlar normal falan diye ama ısrarlarla yapıyorlar eğer yapmaları gereken bişey yapmıyorlarsa kesinlikle hak aranmalı, Kanuni ve hukuki yollarla yoksa gelene gidene normal olur böyle deyip geçiştirmemeli.

gurkanyil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar... konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bende kendi yaşadığım sıkıntıyı yazayım. Aracım 16.joy Megane 2017 model 12.000 km'de. 22 eylül'de uzun bir şehirler arası yol gittim yolun daha başından başlayıp sonuna kadar devam eden ön sağ ve soldan gelen gıcırtılar vardı. gittiğim ilde yetkili servis yoktu yol yardımı aradım yakındaki bir ile yönlendirdi. aksilik ya servise gittiğimde tık ses yoktu doğal olarak bir şey yapamadılar :). aracımın ilk bakımı geldiğinde Ankara'da temiz düzgün ve fazlasıyla memnun kaldığım yetkili servise gittim. işlerini özenli yaptıkları için bu şikayetimden bahsettim servis danışmanı arkadaş olma ihtimali olan şeyleri söyledi havalar soğuduğunda tekrarlamasının muhtemel olduğunu, geldiğimde sorunu tespit edip müdahaleyi yapacaklarını ilettiler. bugün ses gelmeye başladı tekrardan ve sabah servise bırakacağım. Yalnız bir olay dikkatimi çekti olumlu olarak. servistekiler normaldir ya bu araçta var tarzından cümleler kurmuyorlar dinliyorlar düşünüyorlar ihtimalleri değerlendiriyorlar. Aracımı aldığım firmanın servisine gittiğimde hiç böyle bir şey görmediğim için bana biraz garip geldiler ilk başta :) ama olması gereken bu.
yarın ilgili işlemler yapıldığında nelerin değiştiğini ve değişmediğini ne işlemler yapıldığını tekrardan yazacağım....

Kazasız belasız cezasız günler :)

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O gıcırtı lar kış aylarında neredeyse tüm markalarda oluyor geçen yıl bende servise gittim 10 dk da sorun çözülüyor yağlama yapıp teslim ediyorlar

Kocausta82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşla bazı sorunlar bende de oldu.
Koltuktan tak tak ses geliyordu iskelet değişti ses gitti.
Dış kapı siyah kaplamalar ve fitillerde kalkmalar oldu hepsi değişti.
Göğüste metal tıkırtısı vardı giderildi.
Arka amortisörler de vuruntu ve gıcırtı var Kasım ayında parça gelecekmiş değiştirecekler.
Ve son olarak göğüs kısmında tıkırtılar var rahatsız edecek şekilde bozuk yolda çok geliyor ve sağ kapıda müziği açınca tıkırtı var onlarıda servise gidince göstereceğim. Sizde de aynı şikayetler var mı aracım 1.5 dci 110 hp touch Manuel modeldir.

muratbirlik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aractakı sorunları hepsı bendede var aracım 2016 model megane ıcon edc. bu foruma daha oncede yazmıstım ama cevap verenlerın cahilliğini gorunce devam ettırmedım.burdakıler makul olunca bende yazmak ıstedım.
Sanzıman sorunlu en sonunda guncelleme yaptılar daha oncede degıstırmıslerdı bakalım ne olucak
On kolttuktakı masaj bozukdu
on takımdan dıreksıyon cevrıkken cukur veya tumsekten ses gelıyor
gerı manevrada frene basında tak dıye ses gelıyor
bluetooth sorunlu
vıtes kullanımı ınanılmaz sıkıntılı
Calıstırmadan once fren pedalı sertlesıyor
Ankaradakı Maıs desen yazıklar olsun hakkımı helal etmıyorumç

Kerim42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende daha önce 2017 joy Megane için jant kapaklarını değiştirmiştim şimdi de önden direksiyonu sağa sola çevirince gıyk gıyk tarzı ses geliyordu kasiste de yapmaya başlamıştı konya Çelik oto servis e gösterdim servisteki usta lifte aldı aracı amortisör koruma lastiklerini açtı beyaz renk yumuşak plastik malzemeye ulaştı bu malzeme kış aylarında sertleşip ve aynı zamanda içine toz aldından o sesi yapıyormuş gress yağı ile yağlayinca geçti.
Diğer bir yaptırdığımız şeyse cam kenarindaki plastik çerçevede çökme vardı tutarsız duruyordu komple cam çevresindeki plastik çerçeve değişti ve gayet güzel oldu Konyadaki Çelik oto gayet hızlı ve başarılı bir şekilde yardımcı oldular. Gönül ister ki sıfır araba hiç bişey olmasın devamlı servise gidip gelmeyim ama maalesef oluyor en azından sorunu çözme odaklilar. Şimdi bir tane yapılacak kaldı ama vakit olmadığından gidemiyorum ön cam havalandırma ful sıcak açıkken genleşme sesi geliyor tık tık diye oda izolasyon ile çözülüyor ama iki gün yatacak araba ön göğüs sökülmesi gerekiyormuş kararsızım bunu yaptırma konusunda.

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizlerle bunları paylaşmak isterim, varsa sizlerin de aynı sorunları çözmeniz içindir. Bu şekilde paylaşımlar yapılır ise dikkat etmediğimiz fakat sorunlu olan kısımları görmüş oluruz.

1.Sürücü koltuk kaldırma kriko kısmında takılma ve kırılacakmış gibi sesler gelmesi
- Sürücü koltuk alt iskelet değişti

2.Fren pedalı aracı ilk çalıştırmada sert olması
- Turbo elektrovana değişti

3.Kasislere girdiğimde ilk ön teker kasise geldiğinde ön göğüs kısmından çıtırtı sesleri geliyordu
- İzolasyon yapıldı

4. Vites geçişlerinde dişli sesi geliyor özellikle 2-3 arası ve nadiren araç D konumunda boşta gibi oluyor devir artıyor fakat araç gitmiyor
- Debriyaj seti değişti
- Şanzıman yağı değişti
- Şanzıman dişli grubu sipariş edildi

5. Sağ ön kapı ambiyans LED göz kırpar gibi yanıp sönme yapıyor
- Kapı LED beyni değişti

6. Sürücü kapısı ayarsız gibi kapanmada sürtme var
- Tüm kapı lastikleri ve fitiller ayarlandı

paylaşım için teşekkürler.

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2.Yıl (40.000KM Menülü) Bakım İşlemleri, Renault Full Estetik ve Garanti İşlemleri Yapıldı.

2. Yıl Bakım: %25 İndirimle 1.000,00TL Tuttu. Hava+Yakıt+Polen+Yağ Filtresi+Motor Yağı+Sol Silecek

Full Estetik: Araç İçi + Bagaj + Motor Havuzu + Kaporta Pasta Cila Bu işlemlere de 850,00TL Ödeme Yapıldı. (Daha güzel olabilirdi, yani ev temizliğine 2 kişi sabahtan akşama 180,00TL para ödüyorum bununla kıyaslayınca pahalı gibi geldi)

Garantiden Yapılan İşlemler:

Arka Stoplar (Edge Yazanlar) Buharlanma Oluyor / Arka Sağ Sol Stoplar Değişim Yapıldı.

Rölanti durumunda kalkışlarda vites kolunun alt kısmından vibrasyon / Vites Halatları Değişim

Kasislerde arka kısımdan vurma sesi geliyor / Arka amortisörler değişti

İç ambiyans lambalarında sabah ilk çalıştırmada titreme var / 4 kapı beyin değişim.

Ön farlarda buharlanma var / İşlem yapılmamış, normal görülmüş.

1. ve 2. vites geçişlerinde sorun var, 30Km/h ile yokuş aşağı inerken araç 1. Vitese atmaya çalışıyor manuel müdahale de edilemiyor araç önce öne yığılıyor sonra 2. vitese atıyor. 8Km/h hızına kadar yavaşlasam bile araç 2. vitesten 1. vitese geçmiyor, 2. vitese yarım debriyaj yaparak debriyaj setine zarar veriyor / İncelenmedi , EDC ve bu tarz vites sistemlerinde bu durum normal.

Tüm işlemler bitti ve benim yorumlarım,
Aracımı servisten çıkartım 1Km gittim lastik patlak uyarısı verdi ve hemen petrolde lastik havalarına baktım 1 lastik patlak muhtemelen bugün yaptıracağım tekrar indi çünkü bu sorunum yoktu muhtemelen yol testinde falan oldu.
Sol sürücü emniyet kemerinin olduğu bakalitin içinden cızırtılı bir ses geliyor, bu yoktu ve aynı şekilde yolcu tarafından da geliyor bu da yoktu belli ki ikisine de bir şeyler yapmışlar fakat daha çözemedim, zamanım olmadı.
Bebek koltuğunun bembeyaz plastiğinde 4 parmak izi :) simsiyah ustanın parmak izleri bu benim için sorun değil o izler emeğin izleri silerim geçer.

Renault bence benim aracımdan kar elde edemedi çünkü garantinden bu güne kadar yapılan işlemler 50.000,00TL buldu. (Konunun başında geçmiş garanti işlemleri var.)

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

2.Yıl (40.000KM Menülü) Bakım İşlemleri, Renault Full Estetik ve Garanti İşlemleri Yapıldı.

2. Yıl Bakım: %25 İndirimle 1.000,00TL Tuttu. Hava+Yakıt+Polen+Yağ Filtresi+Motor Yağı+Sol Silecek

Full Estetik: Araç İçi + Bagaj + Motor Havuzu + Kaporta Pasta Cila Bu işlemlere de 850,00TL Ödeme Yapıldı. (Daha güzel olabilirdi, yani ev temizliğine 2 kişi sabahtan akşama 180,00TL para ödüyorum bununla kıyaslayınca pahalı gibi geldi)

Garantiden Yapılan İşlemler:

Arka Stoplar (Edge Yazanlar) Buharlanma Oluyor / Arka Sağ Sol Stoplar Değişim Yapıldı.

Rölanti durumunda kalkışlarda vites kolunun alt kısmından vibrasyon / Vites Halatları Değişim

Kasislerde arka kısımdan vurma sesi geliyor / Arka amortisörler değişti

İç ambiyans lambalarında sabah ilk çalıştırmada titreme var / 4 kapı beyin değişim.

Ön farlarda buharlanma var / İşlem yapılmamış, normal görülmüş.

1. ve 2. vites geçişlerinde sorun var, 30Km/h ile yokuş aşağı inerken araç 1. Vitese atmaya çalışıyor manuel müdahale de edilemiyor araç önce öne yığılıyor sonra 2. vitese atıyor. 8Km/h hızına kadar yavaşlasam bile araç 2. vitesten 1. vitese geçmiyor, 2. vitese yarım debriyaj yaparak debriyaj setine zarar veriyor / İncelenmedi , EDC ve bu tarz vites sistemlerinde bu durum normal.

Tüm işlemler bitti ve benim yorumlarım,
Aracımı servisten çıkartım 1Km gittim lastik patlak uyarısı verdi ve hemen petrolde lastik havalarına baktım 1 lastik patlak muhtemelen bugün yaptıracağım tekrar indi çünkü bu sorunum yoktu muhtemelen yol testinde falan oldu.
Sol sürücü emniyet kemerinin olduğu bakalitin içinden cızırtılı bir ses geliyor, bu yoktu ve aynı şekilde yolcu tarafından da geliyor bu da yoktu belli ki ikisine de bir şeyler yapmışlar fakat daha çözemedim, zamanım olmadı.
Bebek koltuğunun bembeyaz plastiğinde 4 parmak izi :) simsiyah ustanın parmak izleri bu benim için sorun değil o izler emeğin izleri silerim geçer.

Renault bence benim aracımdan kar elde edemedi çünkü garantinden bu güne kadar yapılan işlemler 50.000,00TL buldu. (Konunun başında geçmiş garanti işlemleri var.)

daha neler var sizin aracta cam tavan yok anladıgım kadarı ile.
tavan trim sesini cözemiyoruz edc sorunu cözemiyoruz ek olarak devamlı sorun cıkıyor sürücü koltugundan gıcırtı gelmeye başladı bu servisten aldıktan sonra oldu kontuk üzerinden zorlama fln mı yaptılar bilmiyorum Sanruf Mekanizması için olan işlemler sonrası.
bendede 1 tekerimde vida var serviste olmuş 2-3 haftadır iader ediyorum kücük birşey önce hava düşürmüşler sanmıştım lastiklerden darbeyi emmek için diye düşünmüştüm.
benim kayıtlar 10-15 oldu bir avukata gideceğim bazı sorunları değişimle cözselerde cözülmeyenler ve çözülmeyecek olanlar var