Gaz yememe problemi

miyankizu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2011 mod megan 1.5dci 105ps otobanda 120 km sabit hızla giderken(cruise) yaklaşık birsaat, aniden bir uyarı geldi bilgi ekranı kırmızı yanıp sönerek motorda hasar olabilir yazısı çıktı. aracımı sağa çektim. ve reno yardımı aradım durumu anllattım.
bana verilen yanıt aynen şu ..." aracınız uzun süreli sabit hızda gittiğinizden motor beyni olumsuz bi algı algılamış ve uyarı vermiş olabilir. aracınızda çekişten düşme varmı dedi. şuana kadar herşey normaldi. ve işim gereği hep uzun yol yaparım daha önceleri daha fazla iki saat civarı sabit hızda kullandığımda olmuştu. aracın tüm periyodik bakımları yapılı durumda idi. yetkilinin arabayı çalıştırın motorda anormal bi ses duymuyosanız ilk servise gidin ve aracınızdaki uyarıyı sildirin dedi. bununüzerine benim ilk kayışlar geldi kopmuş olabilirmi diye kontrol ettiğimde sağlamdı ve marşa bastım herşey normal görünüyodu yoluma devamettim.
araçta çok az güçten düşme hissettim bu pisikolojikte olabilir ama aracın hızlanmasında bi sorun yok gibiydi. deneme maksatlı yüksek hızlara çıktım bi sorun yoktu.yarın sabah istanbulda servise gittim durumu anlattım .makinaya bağladılar bi sorun görünmüyor dediler .uyarı ekranını düzelttiler. fakat aracı aldıktan sonra aracın bıraktığım gibi olmadığını sıkışık trafikten çıktıktan sonra anladım. araç .kullananlar bilir ikinci vitesten sonra gaza biraz yüklendiğinizde araç depara geçer sanırım turbo devreye girdiği için. bunun olmadığını ve sanki aracı ardan biri tutuyomuş hissiyle gittiğini farkettim. aracın çalışmasında sesinde bi anormallik yok. ancak hızlanma ve gaz yemede sıkıntı var. araya haftasonu girdiğinden servise gidemedim.
BENZER OLAYLA KARŞILAŞAN ARKADAŞLARIN AÇİL YARDIM VE ÖNERİLERİNİ BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER....

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoş geldin kardeşim. Bence en kısa zamanda yeniden servise götürün ve durumu tekrar anlatın. Umarım sorununuz bir an önce hallolur.