Geç marş alıyor

Dogukan36

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamın aleykum iyi günler 2007 model megane 2 aracım var.Arabayı ılk calıstırdıgım zaman normal mars alıyor sonra bıraz kullandıktan sonra tekrar stop ettırılip 5 10 dk sonra tekrar start basıldıgında normal e göre cok uzun süre mars alıyor normalde gezerken parklar zenon acık olarak gezıyorum sızce sorun ne olabılır bana sarj dinamosu diye geldı sankı araba calısırken aküyü şarj etmiyor gibi geldi teşekkurler

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Zenonlar kapalı gezip birde öyle deneyin. Akünüz kaç yıllık ?

Dogukan36

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akü daha 1 senelik bugunde oldu ılk basta start bastım baya gec mars aldı hatta calısmıycak gıbı oldu sonra bıraz gaz verdım 1 2 dkka kullandım sonra stop ettım calıstırdım tekrar normal calıstı

Fornaks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de var 2005 1.6 Dinamique ilk çalıştırmada sıkıntı yok ama arkadaşın dediği gibi biraz gezip tekrar çalıştırmak isteğimde geç çalışıyor. Bazen 2-3 marşta alıyor bende problemin kaynağını bulamadım bu durum başına gelmiş çözüm bulmuş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
(Aküm 1 Yıllık)

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
babamın R9 broadway'ında da aynısı oluyor. Mesela 255 km yol gittik arabayı park ettik. park ettiğimiz yeri babam beğenmedi yerini değiştirecekti kontağa bastı araba hır hır hır yapıyor ama çalışmıyordu daha sonra bir müddet bekledikten sonra araba hiç birşey olmamış gibi çalıştı. Bir örnek daha vereyim evden hastaneye 8 km var. hastane gidip arabayı park ettik hastanede işimiz bitti yine aynısı oldu kontağı çevirdik ama yine hır hır hır yapıyor ama araba çalışmıyordu. 5-10 dk bekledikten sonra tek seferde araba çalıştı. Bana göre bizim arabanın benzin otomatiği bozuk veya ateşleme sisteminde arıza var. Gaza bastıkça çalışmayacağını anladığımız halde tekrar tekrar çalıştırmaya çalışınca araba boğuluyor. Akü 1 aylık 72 amper

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayara bağlayın kaptörleri kontrol ettirin arkadaşlar

renaulttraficc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba yanlış anlaşılmasın ama örnek olması amacıyla söylüyorum bizde 2000 model wosvagen transporter vardı 2007 yılında sizinki gibi sabah hiç sıkıntı yok 5 km git kontağı kapat araba 4-5 marşta zor alıyodu tamirciye gösterdiğimizde ise immoblizer arızası olduğunu 2 bin tl fiyat verdi ancak immoblizerin üzerine soğuk su dökünce tek marşta alıyodu sizdekide böyle bir sıkıntı olabilirmi?

Dogukan36

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
walla kardes ben 1 haftadır arabayı her gun kullanıyorum bır hafta ıcerısınde boyle sıkıntı olmadı acaba onceden neden boyle oldu