Geri görüş kamerası ilk çalıştırmada geç açılıyor

Levo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sabahları arabayı ilk çalıştırdığımda kamera çok geç açılıyor ve kamerayı kullanmadan otoparktan çıkmak zorunda kalıyorum.Zaten kamera başka ne işe yarar diye düşünmeden edemiyorum.Uzun lafın kısası kamera çok geç kendine geliyor sistem bildiğiniz takılıyor bazende kamera görüşü titreme yapıyor.Sistem kendine geldikten sonra gideceğim yere vardıktan sonra geri vitese taktığımda normal çalışıyor.Sizlerde de böyle bir sorun varmı veya böyle bir sorunu olupta çözen varmı ?
İyi forumlar cevaplarınızı bekliyorum

cuneyty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hiç böyle bir sorun yaşamadım. Sadece bir kere kamera hiç devreye girmemişti, aracı stop-start edince düzelmişti. Bahsettiğiniz süre normal değil, servise baktırmanızda fayda var bence.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sabahları arabayı ilk çalıştırdığımda kamera çok geç açılıyor ve kamerayı kullanmadan otoparktan çıkmak zorunda kalıyorum.Zaten kamera başka ne işe yarar diye düşünmeden edemiyorum.Uzun lafın kısası kamera çok geç kendine geliyor sistem bildiğiniz takılıyor bazende kamera görüşü titreme yapıyor.Sistem kendine geldikten sonra gideceğim yere vardıktan sonra geri vitese taktığımda normal çalışıyor.Sizlerde de böyle bir sorun varmı veya böyle bir sorunu olupta çözen varmı ?
İyi forumlar cevaplarınızı bekliyorum

Bendede oluyor bazen. Hemen araci hareket ettirmiyorum sistem tam acilsin, kamera aktif olsun diye.

Aracta usb vs takilimi bilmiyorum ama cok muzik mp3 varsa sistemi etkiliyor.

Titremede oluyor dediginiz gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk çalıştırmada arka kameranın gec acilmasini ben hissetmedim belki de otoparktan geri geri cikmadigim icin olabilir ve fakat eger R-link açık degilse arka kamera da park sensorleri de gec tepki veriyor. Diyelimki R-link kapalı iken hizli bir hareketle gittiginiz yonun tersine donmeniz gerekti. Hizli sekilde tam sol ileri ve sonra sag geri yaparken geri park sensorleri devreye girmiyor bile. Guvenip de hızlı bir sekilde geri geri gelmeyin.