Gösterge ve farlardaki kısılma sebepleri

sabuni

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler herkese. Gösterge panelindeki ışıklar ya da far lambaları ya da araç içinde ayakların uzandığı bölmede olan aydınlatmalarda camı indirip kaldırma da ya da frene basmada ya da klimayı-fanı açmada hep kırılmalar, kısılmalar oluyor? Bunun sebebi nedir?

Bir kaç elektirkiçiye gittim bunun elektirk kaçağı ile alakası olmadıklarını söylediler. Acaba aracın göstege panaeli ie diğer aydınlatma cihazlarının bir ilişkisi var mıdır? Zira gösterge paneli arızalı ise buralarda da kırılma olması mümkündür.

kerimkuscu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü amperinden kaynaklı olabilir

İyi günler herkese. Gösterge panelindeki ışıklar ya da far lambaları ya da araç içinde ayakların uzandığı bölmede olan aydınlatmalarda camı indirip kaldırma da ya da frene basmada ya da klimayı-fanı açmada hep kırılmalar, kısılmalar oluyor? Bunun sebebi nedir?

Bir kaç elektirkiçiye gittim bunun elektirk kaçağı ile alakası olmadıklarını söylediler. Acaba aracın göstege panaeli ie diğer aydınlatma cihazlarının bir ilişkisi var mıdır? Zira gösterge paneli arızalı ise buralarda da kırılma olması mümkündür.

Öncelikle merhaba bende de Renault Modus 1.4 var aynı sorunu bende yaşıyordum. Araba çalışırken iç aydınlatmaları açtığım zaman kesilerek yanıyordu. Ya da farları açtığım zaman titremeler oluyordu. 50A akü kullanıyordum inci marka. Bunu 60A inci akü ile değiştirdiğim zaman bu sorunların hepsi ortadan kalktı tanıdığınız da mevcutsa eğer yüksek amperli bir akü ile değiştirip denemenizi daha sonra bu sorun kalkarsa yeni akü almanızı tavsiye ederim.