İlk Kaza

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün yolların da ıslak olması nedeniyle duramadım ve hyundaı accent bir araca arkadan çarptım karşı tarafta da bende de tutanak olmadığı için polis çağırdık yanlız polisle aynı anda bir adam geldi ve hemen tutanak çıkardı yazmaya başladı tabi biz kaza şokuyla kafa dağınık. tutanağı doldurduk adamda da telsiz var sürekli anonsları dinliyo
aracına çarptığım araç sahibi de biz onu görevli sanıyoruz çünkü resmi üniformalı polislere amirim falan diyo
neyse poliste sen halledersin dedi ve gitti. sonra baktım adam da çene bol çekici falan çağırmış halbuki 2 araçta yürür durumda sen kime sordun da çağırdın çekiciyi.
aracından tüm kaza anonslarını alıyo ama adamların servisi varmış gidelim dediği yerde kendi servisleriymiş..
bana sormadan ekspertiz çıkarıyolar fiyat listesini elime verdiler. baktım uçuk rakamlar bende dedimki diğer aracı nasılsa sigorta karşılıyo ben burada yaptırmıcam ve çıktım. kendim fiyat aldım ve nerdeyse yarı fiyatına yapacak bir yer buldum hasarı..
şimdi sorum şu, bu adamlar bu anonsları ne hakla polisle aynı anda duyabiliyo ve kendileri yetkiliymiş gibi davranabiliyo, polisler de işten kaçmak için sen halledersin diyebiliyo..emniyetle aralarında anlaşma mı var. bu nasıl iştir arkadaş kafa dağınıkken adamlar resmen enayi yerine koyuluyor.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Sivil polis olabilir. Kazadan sonra tutanak tutulur sonra 2 tarafta ayrilir gider. Seni nasil alip goturup eline fiyat listesi verdiler hic bisey anlamadim.

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resmi üniformalılarla geldi tutanağı tuttu, sonradan anladık ki adamın tamir servisi varmış sivil polisle alakası bile yok

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun, bu şeye benziyor, trafiğin yoğun olduğu yerde sotede bekleyen çekiciler gibi, kaza yada arıza durumdan hemen yanaşıp çekici lazım mı yada usta lazım mı diye yol üstü servis parası geçirmeye çalışanlar gibi.
Polis telsizini dinlemek suç sayılmıyor demek ki, adamlar kendince bir pazar kurmuşlar. :berbat üçkağıtçılıkta sınır yok.

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
02ONrV.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
voM8aD.jpg
[/URL][/IMG]

muhammed bıyık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim, gazetecilerin kullandığı polis frekansını çeken tipten telsiz kullanıyor olabilir, polisin buna izin vermesi büyük hata, kendini iyi kurtarmışsın üçkağıtçıların elinden...

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun , En Büyük ve Tek Kazaniz Bu Olsun :berbat :berbat

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim, Allah tekrarını yaşatmasın.

Bende kırmızı ışıkta beklerken askerden yeni gelmiş bir genç arkadan hiç fren bile yapmadan vurmuştu. Bundan seneler önce. Baktım çocuk arkadaşlarını ve dayılarını filan arıyor, dedim bu iş sarpa saracak, bende hemen polisi aradım. Geldiler ve tutanak tuttular. Polisin bana ilk söylediği şuydu, sana arkadan çarpan adamı da al .....ar otoya git benim selamımı söyle orada gereken expertiz raporunu da ayarlarlar. Yani birebir anlaşmalılar ve pirim alıyorlar. Ama bende senin yaptığını yaptım ve aracı başka bir yerde yaptırdım. Arkadan vuran aracın sigortası tüm masraflarımı karşılamıştı.