Kadjar 2015 sensör problemleri

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhabalar

2015 model Kadjar'ın önce arka koltuk emniyet kemeri sensörlerinden birisinde arıza oluştu; yaklaşık 1 yıldır arka koltukta birisi oturmadığı zamanlarda dahi emniyet kemeri açıldı uyarısı vermeye başladı. Biri oturup o kemer tokasına temas ediyorsa daha sık oluyor bu arıza, ama dediğim gibi arka koltuk tamamen boş olduğunda da zaman zaman oluyor.

Ayrıca bir süredir şöför kapısı kapalı olduğunda hatalı olarak kapı açık uyarısı vermeye başladı. Özellikle sabah soğukta arabayı o gün ilk kullanmaya başlayınca oluyor. -1, -2 derece hava sıcaklığında kullanmaya başladığımda sağa doğru virajlara girdiğimde yapıyor (kapıdaki sola esneme nedeniyle sanırım), sola viraj yaparken ya da düz yolda giderken olmuyor. Bir süre sonra olmamaya başlıyor. Öğlen ya da akşam saatlerinde, iş dönüşlerinde hiç olmadı. Geçen gün hava aşırı soğuktu -4, -5 dereceydi, sensör yarım saatlik işe gidiş yolu boyunca, viraj / düz yol farkı olmaksızın kapı açık uyarısı verdi durdu. Defalarca aracı durdurdum, kapıyı açıp geri kapattım, ama kısa süre sonra tekrarladı. Yani ilginç bir şekilde havanın soğukluğu ile ilişkili bir arıza.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı butonu, siyah körüklü bir lastiğin altında büyük olasılıkla kapı kilidinin altında bir yere konumlandırılmıştır. Hiç dikkatimi çekmediği için bakmadım net yerine. Kapı kapandığında ona bastırıyor ve kapanıyor o buton rahatlıkla değiştirilebilecek birşeydir diye tahmin ediyorum eğer masraf çıkmasın istiyorsanız o butonun uç kısmına ufak birşey yapıştırabilirseniz siyah göze batmayan kalınca bir kumaş, şamriyel tarzı lastik bir parça yada masa sandalye ayaklarına yapıştırılan keçe cinsi ufacık yuvarlak bir parça ile kapı daha güzel baskı uygulayıp sizi bu dertten kurtarmış olacaktır. Emniyet kemerine gelince işte onda bir tesisat hatası yada bir kopukluk olabilir ona baktırmanız gerek.