Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

meilce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada Kadjarın kronik hatası olan:

1) 130 km hızı geçince arka ayna lamba civarından gelen sinek vızıltısı gibi rüzgar sesi
2) Sağ ve soldan gelen rüzgar sesi
3) Ön konsolun neresinden geldiğini bilmediğim tıkırtı sesleri
4) Klima açıkken gelen farklı su sesine benzer sesler

Bu ve benzer özellikle ses problemini BİLEN ve TECRÜBELİ bir yetkili servis varmı? Aracı alalı 1 ay olmadı. 2015 model icon edc. buna bakacak yetkili seviş ve usta adını bilen lütfen yazsın. Aracı bilmeyen birine götürmek istemiyorum. Garanti kapsamında gereken ne varsa yaptırmak istiyorum. özellikle yazmadığım varsa gittiğimde baktırmam gereken ne varsa yazarmısınız. Acil destek

meilce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada

Kadjarın kronik hatası olan:

1) 130 km hızı geçince arka ayna lamba civarından gelen sinek vızıltısı gibi rüzgar sesi
2) Sağ ve soldan gelen rüzgar sesi
3) Ön konsolun neresinden geldiğini bilmediğim tıkırtı sesleri
4) Klima açıkken gelen farklı su sesine benzer sesler

Bu ve benzer özellikle ses problemini BİLEN ve TECRÜBELİ bir yetkili servis varmı? Aracı alalı 1 ay olmadı. 2015 model icon edc. buna bakacak yetkili seviş ve usta adını bilen lütfen yazsın. Aracı bilmeyen birine götürmek istemiyorum. Garanti kapsamında gereken ne varsa yaptırmak istiyorum. özellikle yazmadığım varsa gittiğimde baktırmam gereken ne varsa yazarmısınız. Acil destek Ankara için

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Istanbul Tekirdag yolunda 130 u gecme fırsatım oldu. Evet 130 civarlarında bir ruzgar sesi geliyor. Tam sebebini anlamak için yan aynaları kapatıp denemek lazım ama cok tehlikeli tabi ;) fakat bu hızlarda seyrederken kaymak asfalt olmasına ragmen yan aynaların ciddi anlamda titredigini fark ettim. Diger bir ses ise sanki subap vurması gibi (fat fat) ruzgar sesinin arkasından gelen bir ses. Bu ruzgarın kendisi de olabilir buyuk ihtimalle cunku bu hızda bosa alinca ses devam ediyor.

onur20_uz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk 3 şikayet bendede var bence kronik bu sorunlar 1 inci şikayetim kendi kendine geçti ama servisler kronik yok diyor renault servis anlamında sıkıntılı ve mutlaka her aracında kronik az da olsa sorun çıkıyor bundan önce clion4 te vardı bende o rezil bir arabaydı bu yine daha iyinama renault ta sesler hep sıkıntı artık alışmaya çalışcaz servisler bi şey yapmıyor

hha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı bozuk toprak yol sartlarında kullandım otomatık 110 tutunması ve topraga tırmanması cok ıyı capturla kıyaslıyabılırım daha verımlı ve performanslı daha az sarsıntılı ve gurultulu ..... salınım lar daha esnek ve guzeldı

simyası61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese selamlar ...
Yaklaşık 1 aydır kadjar aldım 4 defa servise gittim ,3 günaraba serviste kaldı bana ikame araç verdiler .Sonuç olarak arabadan ve çözüm önerilerindendeğilim.
Arabadaki sorunlar ve çözümleri
1. Araç rüzgar sesi alıyor100 hm hızla giderken kapalı camlarıkapatmaya çalışıyorumJ
Çözüm 1: Ön cam fitili çıkmış camsöküldü yeniden takıldı. Çözüldümü bilmiyorum denemek bile içimden gelmiyor. (servisçıkışı silecekler arızalı cam suyu takılmamış renaul ana bayı) .
2. Araç yazılım sorunu var . geri vites takılıkalıyor(ses olarak) kamera çalışmıyor (kafasına göre gelip gidiyor),ekrankararıyor ,telefon ile eşleşmiyor.
Çözüm 2:2 defa yazılım yüklemesi yapıldı çözüm yok . Haftayagideceğim tekrar bekliyorlar J
3. Araç otomatik dizel rampada titreme ve toparlamıyor.
Çözüm 3:Bakmişlar bir şeyleryapmışlar fakat araba ağır olduğundan ve klima açıkken normalmiş .Şimdi düz yolda bile titriyor bizimki.
4.iç aksamda kullanılanmalzemeler bence sıkıntı var dokununca ses çıkartıyor. Korkuyorum 1 sene sonra araba içinde sestenorkestra oluşacak.

İyi günler gelişme oldukça paylaşırım

hha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmıs olsun simyası61 bu sıkayet bendede var ve bır cok otomatıktede olacak bende vuruntularda basladı bayram sonrası servıse gıtmeyı planlıyorum

aracınıza yapılan sanjımana vıtes ogrenımlerını yapmıslardır banada yapıldı 1 2 hafta toparladı sonra eskı halıne dondu

3.
Araç otomatik dizel rampada titreme ve toparlamıyor.
Çözüm 3:Bakmişlar bir şeyleryapmışlar fakat araba ağır olduğundan ve klima açıkken normalmiş .Şimdi düz yolda bile titriyor bizimki.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun titreme bendede var. Sadece rampada. Cozumu varmi onu bile bilmiyorum. Kavrama degisirse belki duzelir. Diger sorunlariniz icinse gecmis olsun. Benim 1 sene oldu ic aksamda orkestra olusmadi, serviste silikon destekli biseyler yapsinlar bence soyleyin. Bi umut duzelebilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

gry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön cam fitili her araçta mutlaka çıkıyor. Servis yapıştırıyor fakat bir müddet sonra yine çıkıyor. Bir kontrol edin, yüksek hız da en büyük sesi bu fitil yapıyor. Yerinden çıkıp kaportaya vuruyor. Ben Mais' e gidiyorum fakat bir çözüm bulamıyorlar.

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön cam fitili her araçta mutlaka çıkıyor. Servis yapıştırıyor fakat bir müddet sonra yine çıkıyor. Bir kontrol edin, yüksek hız da en büyük sesi bu fitil yapıyor. Yerinden çıkıp kaportaya vuruyor. Ben Mais' e gidiyorum fakat bir çözüm bulamıyorlar.
benimkini inanlar ayvansaray şubesi yapıştırdı ve düzeldi.