Kadjar'dan Yeni Austral'e geçmeli mi?

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
s!Avv6wmV8BL4lg9od8QTff0RTfgbnGg
Yeni Austral ile ilgili ayrı bir forum başlığı göremediğimden buraya yazıyorum.

2015 Kadjar Icon 1.5 dCi EDC 11
0 bg araç sahibiyim. Artık aracımı değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum. Kadjar'ın yerine konumlandırılan Yeni Austral'i gördüm. Hibrit araç olsa da hafif hibrit, elektrikli modda gitmeyecek veya yakıt tüketimi de yüksek. Resmi verisi 3.8lt/100km olan Kadjar'la 5 civarı tüketimim varsa, yakıt tüketimim iki katına çıkacak. Hibrit nasıl azaltmış tüketimi anlayamadım. EDC yerine CVT şanzıman nasıl olur bilemiyorum, EDC'den gayet memnundum. Kadjar'a kıyasla biraz da dar gibi. Kararsız kaldım. Öte yandan 160 bin km yaptığım 2015 Icon Kadjar'ı kaça satabilirim, onu da bilmiyorum. Onu satmadan zaten yeni araç alamam.

cc9bdce68d94ea6db2bfb5c699a4f1d4.png

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yeni nesil bir araç Austral, SUV araç sevsem kesinlikle alırdım.
Yeni bölüm açtım kardeşim, uyardığın için teşekkür ederim...

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bugün test sürüşü yaptım Ankara Mais'te. Çok güzel bir araç ancak ekranda ortalama yakıt tüketimi 14L gözüküyordu. Ben de Mais etrafında kısa bir tur attım 12L gösterdi. Kadjar'la 5L yakmaya alışmış bir adam için endişe verici geldi bana. Şimdi bunlar hibrid olduğundan hesaplı olmaları gerekmiyor mu, bilmiyorum. Şu an Mais'de sergiledikleri opsiyonları epey dolu aracın fiyatı 1.5 milyonun üzeri. Bildiğiniz üzere yakın zamanda zam yedi. Listeye adımı yazdırdım. Benim eski araca Mais 800 bin TL veririz diyor. Bakalım sarı siteyi de deneriz, araç gelecek haberi gelirse.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Bugün test sürüşü yaptım Ankara Mais'te. Çok güzel bir araç ancak ekranda ortalama yakıt tüketimi 14L gözüküyordu. Ben de Mais etrafında kısa bir tur attım 12L gösterdi. Kadjar'la 5L yakmaya alışmış bir adam için endişe verici geldi bana. Şimdi bunlar hibrid olduğundan hesaplı olmaları gerekmiyor mu, bilmiyorum. Şu an Mais'de sergiledikleri opsiyonları epey dolu aracın fiyatı 1.5 milyonun üzeri. Bildiğiniz üzere yakın zamanda zam yedi. Listeye adımı yazdırdım. Benim eski araca Mais 800 bin TL veririz diyor. Bakalım sarı siteyi de deneriz, araç gelecek haberi gelirse.

Hayırlısı olsun , aracı bende gördüm gayet güzel zam yediği için deneme yapmadım. Yakıt oranı bana da baya fazla geldi o civarlarda yakmaması gerektiğini düşünüyorum bende sonuçta 1.3 motor . Test sürüş videolarını kontrol etmek lazım.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun araç gerçekten çok güzel yakıt olarakda baktığımız zaman araç orada sürekli kısa sürüşler yaptığı için o şekilde göründüğünü düşünüyorum normal kullanımda 10 litrelerin altına düşecektir.

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Eski Kadjar'ı takas vererek Austral Alpin mild hybrid, full donanım satın aldım. Nasipse hafta sonu aracı teslim alacağım.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Eski Kadjar'ı takas vererek Austral Alpin mild hybrid, full donanım satın aldım. Nasipse hafta sonu aracı teslim alacağım.
Hayırlı olsun, aracı teslim aldığında resimlerini bizimle paylaşırsan memnun oluruz...

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir

Hayırlı uğurlu olsun , güle güle kullanın. Yorumlarınızı bekliyor olacağım.