Kalorifer Fanı Takılı Kalması

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar Clio 1.4 RNA aracım var. Bu sabah kaloriferi 4. kademede çalıştırdım. Isyerine yaklaşınca 3 e alayım dedim fakat ne 3 ne 2 ne 1 hep 4. kademe hızında çalıştı. Ise geldim stop ettim fakat hala çalışıyor. Normalde fan kontak açıkken veya araç çalışırken çalışıyor. Sigortadandir dedim çıkarttım başka taktım hala çalışıyor e öyle bırakıp gitsen aküyü bitircek. Bende sigortasını çıkardım öyle durdurdum. Bunun nedeni ne olabilir başına gelmiş olan varmı?

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoşgeldiniz. Belliki aracın elektrik tesisatıyla oynanmış ve kalorifer fanına direk bağlantı alınmış. Elektrikçiye gidip düzelttirmeniz gerekir. Geçmiş olsun.

Not: Lütfen kendinizi üye tanıtımları bölümünde tanıtınız.

memcho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tanıtım yaptım teşekkür ederim. direk bağlantı olsa kontağım kapalıyken de açılıp kapanması gerekir. ama öyle olmuyor normalde. çalışıyorken bile aracı durdurduğum zaman kapanıyor kalorifer ne olduysa dün oldu işte ya kademelerin olduğu çevirilen düğmede bir sıkıntı oldu ya da rezistansın olduğu yerde hafta sonu açıp öyle bi bakıcam gözle görünür bişey varmı yoksa tam soğuklara denk geldi üşüyom valla arabanın içinde.