Kalorifer Isıtmıyor

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Göğüslüğu söktürmek istemiyorum. Tamamını sökmeden sadece orta kisimi sökerek hallolmaz mi yada daha basit bi yöntemi yok mu bunun

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Twingonun kaloriferi ılık hava üflüyordu, ne yaptıysam sıcak hava verdirememiştim,ya torpido sökülüp petek temizlenecekti veya kimysalla 80 liraya temizliyoruz diyen bir yerde yaptıracaktık ve büyük ihtimalle her tarafı patlatacaktık.
Bugün elektrikçi bacanağımın yanına uğramıştım, sıkıntımdan bahsettim dur sen ben onu yaparım içerde kestane pişirirsin demesin mi :)
Peteğe giden iki hortumu yerinden çıkardık araba yıkama tabancasıyla her iki taraftan 4 er defa 2 şer dakika tazyikli su vurduk, borulardan löp löp çamurumsu maddeler döküldü, montajı yaptık antifiriz ekleyip havasını aldık ve netice Türkish Hamam kıvamında bir Twingomuz oldu... :)

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah ne güzel kurtulmussunuz bende bi halledebilsem su işi :) Donuyoruz arabanın içinde ama bizimki ılık değil direk soğuk ufluyor. Düğmeyi soğuğa getirince kuvvetli soğuk ufluyor, düğmeyi sicaga getirince yavaş soğuk ufluyor ama hep soğuk :)

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Maşallah ne güzel kurtulmussunuz bende bi halledebilsem su işi :) Donuyoruz arabanın içinde ama bizimki ılık değil direk soğuk ufluyor. Düğmeyi soğuğa getirince kuvvetli soğuk ufluyor, düğmeyi sicaga getirince yavaş soğuk ufluyor ama hep soğuk :)
Dediğim gibi bir işlem uygula bence, hem maliyeti az hem yarım saatlik mesele...

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Osman abi antifirizi yiyince patlamaz inş. Ben kendim değiştim peteği torpidoyu 20 dk de aldım asağıya ama petek kalorifer motoru ve kalorifer kazanını sökmeden değişmiyo bu işlem daha çok zaman aldı. En garantisi değişmek abi delinirse hava yapma olasılığı var

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Osman abi antifirizi yiyince patlamaz inş. Ben kendim değiştim peteği torpidoyu 20 dk de aldım asağıya ama petek kalorifer motoru ve kalorifer kazanını sökmeden değişmiyo bu işlem daha çok zaman aldı. En garantisi değişmek abi delinirse hava yapma olasılığı var
Osman abi kim bilmiyorum ama daha önce 2 lt kırmızı organik antifiriz koymuştum yaklaşık 2 ay oluyor sıkıntı çıkmadı, bugün 1 litreden az ekledik inşallah sıkıntı çıkarmaz...

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa abi kusura bakma yanımda bi abi var onunda adı osman usta :) hatlar karıştı

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışlık termostat taktır once sonra kalorıfer petegıne gıden beynın ordakı hortumları kelepcelerden cıkar ben kırec cozucu doktum bıraz suyla karısık once ıcındekı suyu bosalttım sonra kırec cozucu dokup 4 5 dakıka bekledım ıcınden cıkan camur gıbı seyler hayret verıcı kaybedecek bısey yok zaten en son care petek degısecek sansını dene bence

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denemek istiyorum ama kireç cozucunun bi zararı olur mu acaba. Birde termostattan kaynaklansa ılık hava gelir galiba di mi. Benimki devamli soğuk geliyor termostatla alakalı olma ihtimali var mi

ftoros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğutma suyu zamanla kullanmaktan dolayı blokta pas ve kireç yapıyor ve kalorifer radyatörünü ve hortumlarda ve soğutma radyatöründe tıkanmalara yol açıyor en basit çözüm yolu soğutma suyundan biraz boşaltarak yarım litre veya 750ml üzüm sirkesi koyun 3-4 gün aracınıza binin içerideki bütün tıkalı yerleri açar birde kalorifer radyatörünün fanının olduğu yerleri ve iç kısımdaki sıcak hava kanallarının olduğu yeri hava tutarak toz ve pislikleri temizleyin.