Kampana ses

emrefsk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar tekrar ve tekrar aynı şeyi yazıp çiziyoruz, balata sesi ASLA ama ASLA normal dğildir,

yer yön, sebeb unsur vs ne olursa olsun balata ses yapmaz yapmamalı ve yapıyor ise ya aşınmıştır,yada başka bir anormalite vardır,renaultun bu asbestos yasaklanması bahanesi sadece.

asbestos dünmü yasaklandı? baktınızmı hiç ne zaman yasaklandığına? yıllar olmuş bir mevzudan bahsediyoruz o halde X modelde neden yok yada çoğu rakipte neden yok?
eşimin aracı 2014 model 60bin km gelde kaya gibi en ufak tık bile yok halen ilk balatada?

Serviste yeni takılan balataların da öttüğünü yazan çok arkadaş var, yani bunlarda da da problem var diye mi düşünmemiz gerekiyor?

Eşinizin aracı Clio 4 değil mi, yani ses, aşınma vs. yok dediğiniz?

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konu ile ilgili bende bir paylaşımda bulunmak istedim.2016 model clio gt line var bende.mart ayında 43 bın km de aldım.ALdığım adam on balata ve diskleri yeni değiştirmiş.yan sanayi olduğu için ıslık çalma durumu vardı.Servisde bana boşına değiştirme en az 20 bin km götürür seni dedi.arka kampanalrdan da gac guc ses geliodu.bu sese servis normal dedi.sonra sanayide bir dukkana goturdum.arka kampanaları temizlediler.bi süre idare sessizdi.Fakat son zamanlarda yine gac guc başladı.Açıkcası sessiz bir sürüş clio da mümkün değil gibi.Eğer benim aracım sessiz diyen arkadaş varsa bizede sölesin bizde çözelim bunu.Bu arada sanayide bir kaç yer gezdim.Hepsi ferodo markayı önerdi.Ses konusunda hiç sorun yaşamadıklarını blöe bir konu olursa para iadesi yapabilceklerini sölediler.Ama henüz gidip taktırmadım.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Serviste yeni takılan balataların da öttüğünü yazan çok arkadaş var, yani bunlarda da da problem var diye mi düşünmemiz gerekiyor?

Eşinizin aracı Clio 4 değil mi, yani ses, aşınma vs. yok dediğiniz?

çok basit bir soru, bu arkadaşlar balatayı değişti değişmesine rağmen ses devam etti değilmi? hemfikiriz?

pekala aynı marka,model balata ile aynı araçta araç showroomdan çıkarken neden bu sesi yapmıyor? neden üzerinden 3-5 yada 15-20bin geçmek zorunda kalınıyor?

sizin mantığınızla bu balata sesi normal ise,balata taze değiştiğinde bile bu ses devam edebiliyor ve normal ise sıfır araçlar showroomdanda ilerlerken bu ses yapmalı değilmi yoksa sıfır araçmi anormal olan?

soruna takım halinde bakmalısınız fren balatadan ibaret değil, ortada fren çapı,diski,metal içeriği,balatanın içeriği vs gibi bir sürü etken var, 10 clio 4 var ise 8i ötüyor 20bine gelmeden.

aynı üreticinin (renaultun) diğer birkaç aracına kim ne yaptıda bu ses onlarda yok yada yüzde 80 yerine 1000de 2 çıkıyor?

emrefsk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de çok anlamıyorum, ses de rahatsız edici zaten :)
Bir yetkili servis ön balatalar için 300, kampanalar için 140 tl fiyat verdi, bayram gelmeden değiştireceğim gibi ben de.

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0 km aldığım araçta ilk günden beri fren yaptığımda horultu gibi rahatsız edici bir ses oluyordu.Normaldir deyip ilgilenmemiştim.

3 ay önce 2.yıllık bakım için servise götürdüğümde,öylesine söylemiştim sesi aracı teslim ederken.

Serviste halletmişler,3 aydır hiç ses yok frenlerde.

Yapılan işlem;balataların hepsi için,söküm-takım ve temizliği olarak yazıyor servis kağıdında.

80 tl gibi ücret almışlardı.Temizleme spreyi+işçilik

Yer Bursa ve Mais...

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun arka sokaktaki tamirciye gittim kampana sesi icin adamlar o kadar tok ki yapmak istemiyorlar yok internetten okuyup gelmeyin yok duzelmez kampana boyledir yok kampanali araba mi alinir arkadas sanki adamlardan veresiye is yaptiriyoruz ben nasil yapiliyor gordum bundan sonra kendim yapicam icini acip bir sprey sıktı iki zimpara yapti kapatti 10 dakkalik
Is parasindan degil boyle adamlar para kazanmasin ac kalsinlar

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duzelmez diye bisiy yok hocam. Bu dan onceki aracim clio 4 dci edc de ayni sorun vardi. Her frene bastigimda ses geliyodu. İnternette araştırdım. Ve renonun kullandigi balatalarin yapisindan kaynaklandigini ogrendim. Ogrendigim gibi dogru servise. Actirdim pc yi bak dedim garantiden degisen kac kisi var. Baktilar . evet abi haklisin dediler ve garantiden degisti. Sorunda cozuldu

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duzelmez diye bisiy yok hocam. Bu dan onceki aracim clio 4 dci edc de ayni sorun vardi. Her frene bastigimda ses geliyodu. İnternette araştırdım. Ve renonun kullandigi balatalarin yapisindan kaynaklandigini ogrendim. Ogrendigim gibi dogru servise. Actirdim pc yi bak dedim garantiden degisen kac kisi var. Baktilar . evet abi haklisin dediler ve garantiden degisti. Sorunda cozuldu

Hocam tabi duzelmez diye bisey yok adamlar bisey bilmiyor yada gercekten ugrasmak istemiyor iyi bir usta bulduktan sonra gerekirse fazla ucret odeyip ona yaptirmak gerekiyor internete dusman kesilmisler internetten okuyup gelmeyin diyorlar bunu yetkili servis bile soyluyor ama ben bir cok sorunu internetten arastirarak cozdum .Sizin kac km oldu balata degistirdikten sonra

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla ilgili ve el freni ayarıyla ilgili serviste şu işlemleri yaptırdım. İzlerseniz çözümü videoda

https://youtu.be/FRIf83GUNAc

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla ilgili ve el freni ayarıyla ilgili serviste şu işlemleri yaptırdım. İzlerseniz çözümü videoda

https://youtu.be/FRIf83GUNAc
Hocam ilginiz icin tesekkurler bu videonuzu daha once izlemistim ve ayni seyi yaptirdim dun tamirciye ve ses duzeldi fakat frene basinca biyere vuruyor on konsolda bir ses oluyor bunun sebebnide anlatti duzelir yol gidince dedi bakalim