kangoo 1 burnu rampa yukarı iken çalışmama ve düz bir zeminde zorlanarak çalışma

mehmetpısıl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar.üç yıldır kangoo 1 2004 model 1.5 dci sahibiyim.satın aldığımdan beri araç düz zeminde zorlanarak çalışıyor.burnu rampa yukarı ikende çalışmıyor.ama burnu rampa aşağı iken tık diye çalışıyor.mazot geri kaçmıyor.beyaz veya siyah duman atmıyor.yakıt tüketiminide şehir içi ve dışı karışık yeni ölçtüm.km de 33 kuruş.gayet normal gibi.mazot borularını değiştim düzelmedi.enjektör geri dönüş borularını değiştim olmadı.elcik pompasıda değişti olmadı.enjektörlerin işemesini kontrol ettim çok az geri mazot veriyor.10 dakikada hepside 15 gram civarı çıktı test sonucu.pompa ve üzerindeki müşürleri hiç elletmedim daha.mazot borularında çok fazla hava kabarcığıda yok.zaten rampa aşağı çalışıyor.bilenler yada başına gelenler bir yardımcı olablir mi.:(:(

Nedimmm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi merhaba sorununu nasıl çözdün acaba

mustafa birey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de vardı yalnız mazot geri kaçıyordu mazot filtresini şase numarasına göre ( mazot pompasına uyumlu) parça ile değiştirdim normal çalışıyor şimid. genelde pompa veya enjektörlerden kaynaklanır böyle sorunlar onlarada baktırmışsınız zaten