Kangoo Araç İçi Havalandırma Izgara Tamiri

onrovich

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba ;

2009 model Kangoo sahibiyim. Aracınızı oto yıkamaya sapasağlam teslim edip geri teslim aldığınızda ufak tefek gibi görünse de aslında büyük sorunlara yol açan parça kırılmaları söz konusu olabiliyor. En önemli diyebileceğimiz göze batan iç havalandırma ızgaraların yönlendiricilerinin kırılması. Bir çoğumuzun başına gelmiştir diye tahmin ediyorum. Bu sorunu biraz uğraş verdikten sonra servise gidip ızgaranın tanesine 350 - 400 tl vermeden halletmeyi başardım. Yapmanız gereken şeyler aslında oldukça basit.
Izgaraları sökmek tahmin edilenden çok ama çok basit. İhtiyacınız olan sadece 1 adet düz uçlu tornavida.
Düz tornavida ile hareketli parçanın sağından yada solundan tornavida ile girip parçayı tutunduğu yuvadan çıkarmak.
Orta konsoldaki ızgaralar içinse işler biraz daha farklı. İlk önce orta bölümde bulunan havanın gelip gelmemesini ayarlayan silindirin çevresindeki plastik parçayı söküyoruz. Söktükten sonra ızgaraları tutan kenarlar net şekilde görünüyor. Yine tornavida yardımıyla ızgarayı çıkarmak mümkün.
İşlemlerin daha kolay olması için ilk başta orta konsoldaki ızgaraları sökmenizi tavsiye ederim.

Tamirat sonrası bir kaç resim çektim..
mLZArY.jpg
bbR7j0.jpg
ZdRoLk.jpg
Tüm bu işlemler bittikten sonra aracı ilk aldığımız gün gibi sapasağlam oldu.
Eğer bu tarz bir sorununuz varsa gelen yorumlara göre ızgaraların nasıl söküldüğünü anlatan kısa bir video da yüklerim.
Şimdiden teşekkürler :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Genel bir sıkıntı bu, ızgaraların zamanla sıkışıp kırılmasındaki ana sebep biriken kirler ve sıkılan kokular...

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerinize sağlık :) tabiki de videonuzu çekip paylaşmanın isteriz, foruma girenler için çok yararlı olacaktir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onrovich

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim büyüklerim ;

Söylediğim gibi kısa bir video paylaştım. Youtube'daki videodan ızgaraların nasıl söküldüğüne bakabilirsiniz. Link aşağıda. 3 kademeli bir video oldu. Sorusu olan arkadaşlar varsa, tamiri ben yapamam sen yapar mısın diyen arkadaşlar varsa mesaj atmaları yeterli.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Mutlu ve sağlıklı kalın :)

https://www.youtube.com/watch?v=02N4gt7AI44&list=PLrNoFFQTKLNbT8dUsG-cJcBnVxS2sq59S&index=1

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize sağlık.:eyv

onrovich

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, abilerim , büyüklerim..
Bu konuda paylaşım yaptım ama kimse altına yorum bırakmadı acaba bu sorunu sadece ben mi yaşadım ekipten ..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, abilerim , büyüklerim..
Bu konuda paylaşım yaptım ama kimse altına yorum bırakmadı acaba bu sorunu sadece ben mi yaşadım ekipten ..
Paylaşım güzel olmuş eline sağlık mutlaka birinin işine yarar . Temizlik için bile iyi olur 😊

adalmis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 model Kangoomu yeni aldım aynı sorun aldığım araçta da vardı.
İnternet kablolarının içindeki bakır telleri soyup kırılan kısımlara köprü yaptım.
Sıcak Havya ile bakır telin üzerine bastırarak teli plastiğe gömdüm.
Sonuç gayet başarılı.
https://youtu.be/t-WqnKnQu_g