Kangoo Expression Hız Sabitleyici Montajı

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar Uzun Zamandır Hız Sabitleyici Takmayı Düşüyordum Malzemelerin Siparişini Verdim. Tüm Malzemeler Elime Ulaştı.

Öncelikle gri renk Airbag bulamadığım için direksiyon ve airbagı siyah ile değiştirdim.

DSC_1622_zps2p6r0e0g.jpg

Daha sonrasında airbag sargım kopuk olduğu için onu tamir ettirdim. Bu sırada Boşta duran yeşil renkli airbag soketini hız sabitleyici butonları için kullandık. başka kopuk bir sargıdan orjinal soketini taktık. Sargıya giren sokettede hız sabitleyicinin yerlerini değiştirdik.

DSC_1624_zpsdgh1jd5f.jpg

direksiyonun takılmış hali;

DSC_1625_zpsxxzdl292.jpg

Bilgisayardan açtırdıktan sonra;

DSC_1628_zpsx4i2wj8s.jpg
DSC_1629_zpsiiqjra1e.jpg

Düğmeler;

DSC_1630_zpsvz6hywzq.jpg
DSC_1631_zpsb0pd0nlr.jpg

Sol taraftaki parçayı aramama rağmen bulamadım. Bende bu şekilde yaptım. Orjinalinden şablon aldım. ona göre hazırladım.

DSC_1634_zpshiqkxgue.jpg
DSC_1635_zps8lio5z1b.jpg
DSC_1640_zpsr5rpqy7z.jpg
DSC_1641_zpsrwsfbkvj.jpg
DSC_1642_zpsypoi33cu.jpg

Buda Video

Son düzenleme:

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hayırlı olsun , direksiyon düğmelerini nereye takacaksınız ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
En can alıcı soru geldi Orhan

34VR1415

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyona takacağım hocam airbag sargısında boşta 2 kablo var. Onu kullanacağım

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Direksiyona takacağım hocam airbag sargısında boşta 2 kablo var. Onu kullanacağım

Halihazırdaki airbag ile direksiyona takamazsınız.Sargıdaki boş kablolarda başka bir donanıma ön hazırlık olabilir.Sargının kablosunun 7 pinli olması gerekir.Eğer 7 pinli ise o kısımda sorun yaşamazsınız.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sargıyı inceledim. Sargı normalde clio3 ve modüslerle ortak kullanılıyor. Onların airbaglerine yeşil ve mavi soket takılırken bizimkilere sadece mavi takılıyor. O yüzden yeşil renk boşta kalıyor. Sargıya gelen turuncu başlıklı sokete baktığımda da yeşil sokete herhangi bir bağlantı gerçekleşmiyor. Her halükarda boş kalıyor. Tabi bu sargıyı clio 3 e takarsanız kullanmak zorundasınız. Ama benim araç kangoo 3 olduğu için boşta kalıyor

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu güncellendi arkadaşlar

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize sağlık çok güzel olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağolun arkadaşlar. Hız sabitleyiciyi kartalda As renault servis var orda açtırabilirsin abi. Ben inanda açtırdım. Ama o birde enjeksiyonda hızı 60a sınırlamış araba 60ı geçmiyordu. Düzeltmedide kavga edecektik neredeyse. Çıktım As renault a gittim. Adam hem sıcak kanlı hem öyle yüksek rakamlar istemiyor. 20 tl verdim. Bütün arızaları sildik. Hız sınırını düzelttik. Alabileceğimiz özellikleri açtık. Esp yide açtırdım ama parçaları daha takmadım. Yazın onuda yaparım.