Kangoo G3 Android Torque uygulaması

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçen günlerde internet üzerinde araştırma yaparken bu sistemi youtube da gördüm ve kendi aracıma uyguladım..

program aracınıza bluetooth bir dongle kullanarak bağlanıyor..dongle piyasada obd2 aygıtı olarak geçiyor..aygıtı gitti gidiyordan aldım..kangoo kullanıcılarına mavi olan benim aldığım
ürünü tavsiye ederim..çünkü Obd2 soketine tam uyuyor ve daha sonra soketin üzerindeki gizleme kapağıda tam kapanıyor..hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmıyor..
program ne işe yarıyor kısaca edindiğim bilgiyi size nakledeyim..

m5nYWY.jpg

programın ana ekranı aşşağıdaki gibi..(program ücretli bir uygulama ama değer)..yalnız menüde fuel economy diye bir sekme var o kısım ayrı ücretli bir yama..ayrıca motor hata kodlarını görebiliyor hatta silebiliyorsunuz..map wiev diye bir sekme var harita açabiliyorsunuz navigasyon gibi..graphing diye bir başka sekmede var ondada kullanım tarzınızı grafikleştirebiliyorsunuz..Fuel economy sekmesi ise ayrıca ücretli bir yama anlık yakıt göstergesi var mph yada lt/100 km olarak ayarlayabiliyorsunuz..çok başarılı program zaten netteki araştırmamda en meşhur ve profesyonel olanı bu çıktı..

QW9r2k.jpg

sekmelere girdiğinizde program oldukça anlaşılabilir tasarlanmış..istediğiniz ibreyi koyabiliyorsunuz mesela ben aşşağıdaki resimde devir ve hız saati koydum..birkaç tane sayfa var ve
birçok gösterge var ( yakıt durumu , turbo boost , acceleration göstergesi gibi ) hata göstergelere neon gibi temalarda seçebiliyorsunuz..

485Boq.jpg

Alttaki resimdede birçok gösterge var..boost anlık hız ve motor devri benim dikkatimi çekti..

yRX770.jpg

Aşşağıdaki resimdede benim favori sekmem Fuel economy sekmesi...anlık yakıt ve toplam tüketimi görüyorsunuz..hatta yüksek yakıt harcadığınızda yeşil olan yerler kırmızılaşıyor ve yakıt yükseldiğinde ibreler aynı zamanda realtime haraketleniyor...
yol bilgisayarı olmayanlar buradan kesin sonuç görürler bilseydim eski 2006 kangoma bunu kesin yapardım...

4856k7.jpg

ben uygulamaları kendi yaptığım sisteme uyguladım..ama siz sorunda değilsiniz..standart android veya iphone telefona yükleyebilirsiniz..uygulama gps dende yararlanıyor

bunlarda Youtbe videoları aşşağıdaki linkte Fuel economy sekmesindeki ayrıntıları görebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=P4KDbenz_PQ

aşşağıdaki videodada Torque programı tanıtılıyor..

https://www.youtube.com/watch?v=64SI9R5j0W4

https://www.youtube.com/watch?v=7dPJhj1xIUo

Son düzenleme:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cihazınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ayrıntılı ve resimli anlatım içinde ayrıca teşekkür ederiz.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Emeğine sağlık kardeşim, uygulama süper olmuş...

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi o gitti gidiyordan aldigin kablo obd ye takiliyor diger ucuda sarj kablosu gibi telefona takiliyor ve kullanabiliyorsun dogru mu anladim eger oyleyse bana kablonun link ini atabilirmisin abicim telefonum samsung galaxy s3 uyuyor mu

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi o gitti gidiyordan aldigin kablo obd ye takiliyor diger ucuda sarj kablosu gibi telefona takiliyor ve kullanabiliyorsun dogru mu anladim eger oyleyse bana kablonun link ini atabilirmisin abicim telefonum samsung galaxy s3 uyuyor mu

Yok öyle değil...bu en üst resimdeki mavi adaptör bluetooth özelliği var kablosuz bir cihaz telefonla eşleştiriyorsun programın içinden settings kısmından adaptörü seçiyorsun o kadar...kablo bağlantısı yok...telefon markası modeli önemli değil iphone veya android işletim sistemli herhangi bir telefon olabilir...bluetooth desteği mutlaka gerekli

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok öyle değil...bu en üst resimdeki mavi adaptör bluetooth özelliği var kablosuz bir cihaz telefonla eşleştiriyorsun programın içinden settings kısmından adaptörü seçiyorsun o kadar...kablo bağlantısı yok...telefon markası modeli önemli değil iphone veya android işletim sistemli herhangi bir telefon olabilir...bluetooth desteği mutlaka gerekli

Vaay cok iyi abi sana zahmet aradim bulamadim da bana urunun linkini atarmisin abi

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Entrapman
Güzel ve başarılı çalışma :eyv eline sağlık

Grafikte ortlamanı 4.0 lt mi gösteriyor.

Bu araçla ortalama tüketimin nedir ?

Önceki 90 lıkta ortalama tüketimin neydi ?

Son düzenleme:

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Entrapman
Güzel ve başarılı çalışma :eyv eline sağlık

Grafikte ortlamanı 4.0 lt mi gösteriyor.

Bu araçla ortalama tüketimin nedir ?

Önceki 90 lıkta ortalama tüketimin neydi ?

Ewt hatta anlıkta 3.2 ye kadar düşürdüm...ilk depoyla 1100 km yaptı..ikinci depoyla 700 km yaptı ve daha 600km yapar diyor..sanırım rodajı kıvama gelince 1 depoyla 1350 falan yapar şehir içi dışı karışıkta..tajminim 4.4 lt yada 4.3 lt yakar motor düzene girince

Son düzenleme:

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yalnız ben sakin kullanan bir adamım...agresifte 1000 km nin altına düşer bu rakamlar...bu arada eko mod kapalıyken bu değerleri elde ettim..rodaj süresince eko modu kapalı tuttum tavsiye üzerine...