Kangoo Trafik Sigortası

ASİL_1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta 2007 model bi Kangoo aldım ve birgün sonra Trafik sigortasını 400 Tl ye yaptırdım.Bugün Ford Connect olan arkadaşımla sohbet ederken onun Trafik sigortasına ödediği miktarın 140 Tl olduğunu öğrenince şok oldum.(Ford connect de 2007 model)Aradaki fark onun plakasının 64 yani Uşağa kayıtlı olması benimkininse İzmir.
Daha sonra Ford connecti olan abimi aradım(2004) onun plakası da İzmire kayıtlı o da 180 Tl ödediğini söyledi.
Sigorta şirketini aradığımda bana söylediği büyük şehir küçük şehir farkından dolayı dedi ama bu cevap beni tatmin etmedi çünkü abimin aracı da 35 plaka ve o da 180 Tl ödüyor.Bu kadar bariz fark nasıl olur arkadaşlar yoksa Ford-Connect lerin fabrikasyon bi ayrıcalığımı var..

daschund

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaza riski olan sehirlerde tarfik sigortası daha yüksek oluyor...
mesela benim arabam 26 plaka ben 140 lira veriyorum..
ankara plaklara 200 civarı verdiğini duymuştum

TU6RUL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehirden şehire farklılıklar gösteriyor.Hasarsızlık indirimi abinizin muhtemelen %20 dir yaş durumu farkediyor kaza riskinden dolayı Tarfik sigortasında teminatlar ve limitleri Hazine Müsteşarlığınca belirlenir tüm sigorta şirketleri ona kar marjı ekliyor ondan fiyatlar kimi sigorta şirketlerinde uçuk çıkabiliyor.Trafik sigortasını yaptırmadan önce fiyat almanızda fayda var farklı şirketlerden saygılarımla şuan ankarada %20 hasarsızlık indirimlisi Axa:189,50