Kangoo3 1.5 DCİ Turbo elektrovanası sorunu

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi geceler herkese.

Aracım 2010 kangoo3 1.5dci. (70 hp sanırım). Aracın bir süredir çekiş düşüklüğü ve tekleme sebebiyle Ankara'da seçkin pompa da onarım yapıldı. Aracımda duman sorunu olmayıp çok soğuk havalarda zor çalışma rölantide dalgalanma ara hızlanmalarda çekiş düşüklüğü yığılıp kalma yada hızlanmama sorunu vardı. Bu sebeple pompa avas müşürü ve tüm enjektörlerin iç tamir takımı ve iğneleri değişti. Ancak değişen hiçbirşey olmadı. Seçkin pompa suçu turboya atıyor...(Gitmeden önce 5 kere düşünün...ilk etapta herşey çok güzel...Sonrasında tam bir aymazlık söz konusu. İyi bir yer işini iyi yaparlar diyorsunuz ama...ciddi meblağ ödedikten sonra sorununuz devam ederse suçkesinlikle başka parçadan oluyor) Hem burada hemde farklı kaynaklarda sorunun turbo elektrovanasında olabileceğini okudum. Aracımın motor kısmında bu parçayı bulamıyorum. Fren merkezi yada motorun görünür bir yerinde yok. Bana resmini çekip gönderirseniz çok sevinirim. (Turbocuya gittim. adamlar turbon arızalı değiştirelim diyorlar. Ustaya pek güvenim kalmadı)

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi geceler herkese. Arkadaşlar aracın turbo elektrovanasını halen bulamadım. Görüştüğüm bir usta bu motorlarda vana olmadığı söyledi. Özellikle kangoo3 yada clio 2 motorlu olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Birde; bugün akşam farkettim. Aracın vakum pompası üzerinde aşağıdaki resimde olduğu gibi bir giriş var. Dışında bir boru takılmış ve kesilmiş gibi. Bu girişten aracı çalıştırdığımda emiş oluyor. sağını solunu araştırdım birşey bulamadım. Araçlarınızda bu kısmın fotografını paylaşırsanız sevinirim. (ustalara da danıştım. Çözüm bulan olmadı)

p79zBY.jpg
[/URL][/IMG]