Kangoo3 gösterge uyarı ışığı tanımı.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar. Kangoo3 aracımın gösterge panelinde yanan bu ışıkların anlamını bulmamadım (servis kitapçığında da yer almıyor). Aracımın saat ayarını yaparken sinyal kolu üzerinde seçenekler arasında farkettim. Bu ışıklar (benzin göstergesinin solundaki 6 çentikli ışık) sadece ilk kez kontağı açarken ve silecek kolundan seçim yaparken görülebiliyor. Sonrasında bu ışıkları tekrar seçeneklerde bulamıyorsunuz. Bu ışıklar gün içinde ara ara (kontağı ilk açarken kontrol ettiğimde) kimi zaman 3 kimi zaman 6 kimi zaman 4 yanıyor. Aracın yağ seviyesi olabilir düşüncesi ile motoru sürekli kontrol ediyorum. Yağ seviyesinde azalma yok. gösterge paneli ışık şiddetidir dedim...ben kendim manuel ayarlayamıyorum. bu ışıkların anlamını bilen var mı? Teşekkür ederim.

DF72IC
DF72IC.jpg
[/URL][/IMG]

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba motor yağ seviyesi ışığı ilk kontak açılışında yanar .

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Yağ seviyesini sık sık kontrol ediyorum. Özellikle motor sıcakken bazen 3 çentiğe kadar düştüğünü görmüştüm. göstergenin yağ seviyesini okuması güzel.

Bir sorum daha olacak peki. bu araç kangoo3 (gerçi 2 diyen de oluyor arada) sanırım. Aracın tramer bilgisinde "yeni kangoo 70" olarak geçiyor. Bazı kaynaklarda aracın gücü 70hp bazı kaynaklarda 85hp olarak geçiyor. donanıma bağlı olarak yeni kasalarda 70 hp olan var mı? Benim aracım kangonun en boş versiyonu.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde.....aracın gücü yeterli geliyor bana. Özellikle yakıt tüketiminden çok memnunum. ancak aracın 5. vitesi çok kısa. 3000 devirde 112km civarında yapıyor. Sanırım 5 vites yeni kasalarda 5. vites oranı daha uzun. Buna göre;
1- Yeni vites diferansiyel değişimi
2- çıkma (piyasada 3 / 4 bin arası uygun şanzumanlar var) 6 vites kutusu

araca uygulanabilir mi?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Yağ seviyesini sık sık kontrol ediyorum. Özellikle motor sıcakken bazen 3 çentiğe kadar düştüğünü görmüştüm. göstergenin yağ seviyesini okuması güzel.

Bir sorum daha olacak peki. bu araç kangoo3 (gerçi 2 diyen de oluyor arada) sanırım. Aracın tramer bilgisinde "yeni kangoo 70" olarak geçiyor. Bazı kaynaklarda aracın gücü 70hp bazı kaynaklarda 85hp olarak geçiyor. donanıma bağlı olarak yeni kasalarda 70 hp olan var mı? Benim aracım kangonun en boş versiyonu.
Rica ederim. Ilk çıkan yeni kasalarda varmış diye duydum emin değilim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Birde.....aracın gücü yeterli geliyor bana. Özellikle yakıt tüketiminden çok memnunum. ancak aracın 5. vitesi çok kısa. 3000 devirde 112km civarında yapıyor. Sanırım 5 vites yeni kasalarda 5. vites oranı daha uzun. Buna göre;
1- Yeni vites diferansiyel değişimi
2- çıkma (piyasada 3 / 4 bin arası uygun şanzumanlar var) 6 vites kutusu

araca uygulanabilir mi?
Bilgim yok maalesef oluyor sa 6 vites mükemmel olur.
6 ileri 105 lik kullanıyorum 6da 3000 devirde 150 yapıyor

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
105 lik kango almayı çok istemiştim. Ancak bütçem şimdilik buna yetti tabiki. Genel olarak memnunum. Ama bu kısa vites oranını beklemiyordum açıkcası.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
105 lik kango almayı çok istemiştim. Ancak bütçem şimdilik buna yetti tabiki. Genel olarak memnunum. Ama bu kısa vites oranını beklemiyordum açıkcası.
Şehir içi kullanım da atik ve ekonomik olması için ayarlanmış şanzıman . Inşallah ilerde daha iyileri nasip olur