Kaputtaki taş izlerini nasıl yok edebilirim?

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ateş kırmızısı renge sahip aracımda kaputta 15 20 tane taş izi var uzaktan birşey yok fakat ufak ufak taşlar boyayı almıs kaputa yakından bakınca belli oluyor araştırdığım kadarıyla rütuş çok sırıtıyormuş pasta cila kapatmazmı bu izleri veya nasıl bir yol izleyebilirim rütuş icin nasıl bir boya kullanmalıyım

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pasta cilanın ciziği yok etme olayı çiziğin derinliğine göre değişir. yani pasta cila dediğimiz olay boyayı inceltmek ve cilalamak, başka bir deyişle boyayı aşındırmaktır. çiziğin derinliği boyayı aşındırdığımız orandan fazla ise çizik yok olmaz. benim bildiğim bu şekilde. ben olsam bi pasta cila raca komple attırırım. boya koruma ile birlikte ve işi bilen birilerine tabi. bunun size faydası olur zararı olmaz. yok olan olur olmayana bi bakarım. çok rahatsız etmiyorsa çizikler ki uzaktan belli olmuyor diyorsunuz öyle kalsın. böyle şeyler için kaput boyatmanın hiç anlamı yok çünküçok geçmeden aynı olacak. rütüş ihtimali hiç yok. şimdiki halinin daha iyi görüneceğinden eminim. tabi paslanacak seviyede çizik var ise iş değişir. bazıları deri falan takıyor ön kaputa taşların yoğun geldiği kısıma belki o tür bir çözüm de düşünüleblir.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek care boyatmak veya rutus pasta cilanin boyama gibi bir ozelligi yok kapatmasi imkansiz ayni sey basima gelmisti siyah pejo 207 kullaniyordum her gordugumde gicik aldigim icin arabayi sattim Bir daha aklinda olsun araba aldiginda ilk işin ön kaputa yariya kadar deri cektirmek veya komple kaputa folyo cektirmek olsun

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Rötuş yapıp çukurları boya ile doldurun 1 hafta boyanın iyice kurumasını bekleyin çukur varsa doldurup 1 hafta daha bekleyin sonra 2000lik su zımparası ile rötuş yapılan bölge deki boya fazlalığı alınıp pasta cila yapılır .

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Folyoyu simdide cektirmeyi dusunmuyor degilm daha fazla artmamasi icin