Kasetçalar / CD Hk.

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ince soket yeş,l olan teype giriyor yusuf abi kalın olan soketler anfiye giriyor arrka tarafta benim arraçta anffiyide söktüm

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cabasse teyp

682O6N.jpg

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cabasse

48g4DQ.jpg

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevgili kardeşim sendeki scenic araca özel opsiyonlu 6lı cd çalar CABASSE bizdeki hiç bir scenic'e soket bazında uymuyor. Soket bazında diyorum çünkü ; sizdeki teyp soketi tekli uzun ince pinli ; bizlerdeki ise 2 kalın kare şeklinde ve direksiyon kumanda için sarı soket , cd changer için mavi soket ve 2007 sonrası için yeşil aux çıkış soketli dir. Ama teyp bağlantısında usta biri kablo takibi yapıp bağlantı yapabilir mi bilemem. Bende büyük bir hevesle 2004 privilege 2.0 aracımdaki kasetçaları söküp bu 6 lı cabasse cd çaları alacaktım. Ankara yıldız sanayi çıkma parçacı güven renaultta buldum (Laguna 2 den sökülmüş) baktım soket çok ama çok farklı. hevesim kursağımda kaldı.
yusuf abi sistem farklı olsada tüm parçalar hemen hemen aynı sarı kablo mavi kablo hepsi mevcut sistemde sadece teype degilde anfiye giriyor o kablolar sadece anfiden ince yeşil soket teype giriyor üst versiyonlarda

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sistemin kabloları aracta duruyor söküp evde calıştırmayı deniyecem direksiyon ve gösterge ekranı olmadan bakalım ses alabilecekmiyim

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sistemin kabloları aracta duruyor söküp evde calıştırmayı deniyecem direksiyon ve gösterge ekranı olmadan bakalım ses alabilecekmiyim
Sevgili kardeşim bilsem ki teyp ve anfi şuan ki aracıma uyacak ; sizinle anlaşıp bu nadir orijinal ürününüzü almak isterim. Soketlerinde sizde varsa ciddi ciddi aklıma yatıyor. Ama acaba kablo kablomu takip gerekli. yani anfi ile beraber olsa tadından yenmez.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada resimler için çok teşekkür ederim. Aslında bendeki makyajlı kasa privilege + plus aracımda tek olmayan extra opsiyon orijinal anfili 6 lı cabasse mp3 çalar yok. Olmasını da çok isterdim. sırf bu hevesimden dolayı internette çıkma satılan cabasse mp3 çalar aldım. ( dolu bir makyajlı kasa megan 2 den sökülmüş ). Açıkçası ses kalitesi aham şaham değişmedi . araştırdığıma göre normalde 4x15 olan orijinal üstündeki mp3 çalar ; aldığım cabasse de ise 4x30 imiş. teyp çıkışı biraz daha iyi olsa da Anfi olmayınca çokta ses kalitesi değişmedi. Hatta orijinal olsun ve ses kalitesi iyi olsun diye bütün hoparlörleri sony hoparlör ile değiştirdim. Dediğim gibi çok kaliteli ses elde edemedim. Hatta cd changer daki müzikler çok daha iyi. Bir ara acaba eller serbest telefon kiti ekleyebilirmiyim diye araştırırken cabassenin aynı mp3 çalar fakat extra nav ve tel tuşları olanı vardı. ama arkasındaki kablo soket tamamıyle farklı. Düşünsenize telefon rehberiniz dijital ekranda olması. https://www.youtube.com/watch?v=5z4R6pIAMHM

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anfiside mevcut elimde yusuf abi onuda söktüm arabadan sizin sistemden fazla olarak . bu sistemde teype anfiden giren yeşil soket var diger soketler aynı .direksiyon kumandası.ekrana giden soket .herşey aynı