Kasislerde amortisörlerden lokurtu sesi gelmesi.

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım .

şunu anlayamadım. firenle lokurtu sesinin alakasını . sonuçta firenleri kullandığım zaman gelen bir ses değil, sadece kasislerden geçtiğim sırada duyduğum bir ses bu. size bu işlemleri yaptığınız sırada başka bir işlemde uygulandımı acaba.

sizde sadece bu ses yüzündenmi aracınıza baktırmıştınız.

kazasız belasız günler dilerim.

ve aleyküm selam...
evet bu ses yüzünden bakıldı... zaten fren yapınca değil her türlü ufak tefek kasislerde bile gelen bir ses... disklerle - balata sistemi arasında zamanla oluşan bir boşluktan dolayı oluyormuş ses... (tam doğru açıklayamamış olabilirim ama genel anlamda böyle bişeydi... dediğim gibi disklerin değişmesi en temiz çözümmüş ama ben diskleri tornalattığım için şimdilik o masrafa girmedim.. 25-30 lira işçilikle halledildi... işlem sırasında aracın yanında değildim o yüzden tam ayrıntılı açıklama yapamıyorum kusura bakmayın :)

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve aleyküm selam...
evet bu ses yüzünden bakıldı... zaten fren yapınca değil her türlü ufak tefek kasislerde bile gelen bir ses... disklerle - balata sistemi arasında zamanla oluşan bir boşluktan dolayı oluyormuş ses... (tam doğru açıklayamamış olabilirim ama genel anlamda böyle bişeydi... dediğim gibi disklerin değişmesi en temiz çözümmüş ama ben diskleri tornalattığım için şimdilik o masrafa girmedim.. 25-30 lira işçilikle halledildi... işlem sırasında aracın yanında değildim o yüzden tam ayrıntılı açıklama yapamıyorum kusura bakmayın :)

DİSK ya da amortisör takozu olduğunu nasıl anlarız ?

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opel astrada amortisör takozu gitmişti sürekli ses yapıyordu tekerleğin her turunda küt küt vuruyodu... ama bendeki ses sadece kasislerde çukurlarda vs geliyodu... belki böyle bir ayrım olabilir... ama sadece tahmin :)