Kat İptali..?

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KAT İPTALİ..?

1-Kat iptali nedir?
2-Kat iptali neden yapılmaktadır?
3-Kat iptalinin araca faydası nedir?
4-Kat iptalinin araca zararı nedir?
5-Kat iptali karbüratörlü bir aracda performans bakımından ne gibi bir fayda sağlar?
6-Yakıtta düşüşmü olur artışmı ve bu bariz bir şekilde belli olurmu?
7-Düşük ve yüksek devirde kullanınca ne gibi tepkiler görülür?
8-Kat iptalini her usta yapabilirmi?
9-Kat iptali yapıldığında pişman olunduğu takdirde geri eski haline dönmemiz kolay olurmu?
10-Kat iptalini yapdırdığımı normal rolantide çalısdığında anlasılırmı?
11-Kat iptalinin yapılması en fazla kaç dakika sürer?
12-BG gücü ve Torkda değişiklik olurmu? Hissedilirmi?

Abiler Sadece Aklıma Takılan Sorular Bunlar Kat İptalini Çok Okudum Ne Oldugunu Okuyarak Anlayamadım Cahillik Özür Diliyorum En Son USTA'nın Aldığı R5 Coupe'dede Yapdırınca Bende İster İstemez İyi Birşey Oldugunu Düşünerek Araştırdım Cevabını Bulamadığım Ve Merak Ettiğim Sorularım Teşekkürler..!​

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kat iptali aracın katalizörünün iptal edilmesidir, egzoz gazlarının daha hızlı bir şekilden araçtan atılması için uygulanır, araca bir faydası yoktur ama egzozda ki zehirli gazları süzdüğü için çevreye karşı çok büyük yararı vardır, araca zararı olmaz ama dediğim gibi çevreye karşı zararı olur, performans olarak azda olsa etkisi görülebilir :)

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kat iptali aracın katalizörünün iptal edilmesidir, egzoz gazlarının daha hızlı bir şekilden araçtan atılması için uygulanır, araca bir faydası yoktur ama egzozda ki zehirli gazları süzdüğü için çevreye karşı çok büyük yararı vardır, araca zararı olmaz ama dediğim gibi çevreye karşı zararı olur, performans olarak azda olsa etkisi görülebilir :)

bu akşam opette piyasa yaparken yakalandın :D duyumlar aldım :D

Safrane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar bu kat iptali ile ilgili benim sorunlarım var benim aracım 2.0 s.i Safrane yani her önüne gelen yerdede yaptırmak istemiyorum yani ne tavsiye edersiniz.... yoksa arabam pendikte egzoscunun kucagına düşücek :) bilgi verirseni sevinirim :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nefes alırken agzına bi sunger koy verırken aynı sunger olsun zorlanırsın ama sunger cıkınca rahatlarsın.. Kat oyle bisey Dısarıya atılan zararlı gazları emen suzgectir o da.. Kat iptali yaparsan aracın performansı artar . Ama cevreye cok zararlı bi makına olur cıkar.. Muayenede Sorun olur.. TUVden onay alamazsn yani.. Artı Tekrar takarsın o kolayda Elindekine sahip cık 1000-1500 TL civarı fiyat var onların :eyv

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kat iptali kat ında sensör olmayan araçlar için iyi olanlar için biraz karışık bi durumdur arıza lambası yakabilir
herkesin dediği gibi çevreye zararlı bişeydir ve muayeneden araç geçmez
üçüncü ve son olarak benim yakın zaman içinde yapıcağım bişeydir :D

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bizim katalizörde sensör yoktu şansımıza,normal kat görünümlü susturucu taktık,araç oldukça rahatladı,kolay değil 19 sene ve 170.000 km görmüş bir katalizördü,muayenede sorun yaşayacağını sanmıyorum TÜV deki elemanlar aracın 1.4 i olduğunu bilemezler...:D

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim katalizörde sensör yoktu şansımıza,normal kat görünümlü susturucu taktık,araç oldukça rahatladı,kolay değil 19 sene ve 170.000 km görmüş bir katalizördü,muayenede sorun yaşayacağını sanmıyorum TÜV deki elemanlar aracın 1.4 i olduğunu bilemezler...:D

egzoz testinden geçerse sıkıntı yok tabi abi ama geçemezse uyanabilirler :)

Safrane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım arkadaslar hani aracım için sıkıntı cıkarmaz onu merak ediyodum ama tahminim kadarıyla cıkarmayacak sökülüp takılması sorun deil muayene zamanı taktırırız mesele deil gibi gözüküyo