Kaza sonrası servis değiştirme

sezergulmez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba , konu başlığı ve yeri doğru mu bilmiyorum yanlışsa gerekli düzeltmelerin yapılmasını rica ediyorum.
Bir sorum olacak geçenlerde ufak bir kaza atlattım bagaj kapağında bir avuç içi kadar göçük var bir de istetme lastiğinin altındaki demir parçada var az bir şey. Bunlar için hiç araştırma yapmadan babamın tanıdığı olan bir sanayi ustasına gittim. Usta oralara düzeltme yapılıp macun ve boya olacağını söyledi o arada eksper sanayiye yakınmış hemen geldi fiyat çıkardı gitti. Sonrasında aklıma takıldı bu göçükler boya macun olmadan kolayca çekilebilir ama bunlarda o çekme cihazından yok galiba. Sorum şu : dosya açıldı eksper geldi gördü fiyat çıkardı. Ama işleme pazartesi günü başlanılacak yani tamire . Ben başlamadan tamir servisini değiştirebiliyor muyum yani böyle bir hakkım var mı? Başına böyle bir şey gelen ya da bir bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba geçmiş olsun.

Eğer araç kazasız ise, araca boya değerse ve eksper işin içine girerse aracın kusur sizde olsun olmasın tramerine işlenir ve satarken değer kaybeder. Buda sizi üzer. Boyasız göçük düzeltme işlemi yapabilecek fırıldak olmayan dürüst kaporta ustası bulmanız gerekir. Eğer araç önceden kazalı ise sıkıntı yok sigortadan yaptırırsınız.
Sorunuza gelince anlaşmalı olan servisi bulup değiştirebilirsiniz.

sezergulmez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim cevap için.