Kessek Vaziyet Ne Olur ?

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili RFC halkı bir konuda görüşünüzü alma gereği duydum. Malumunuz aracım R12 Toros vede normal akranı toroslardan kısmen daha basık. (Öncesinde yaylarda ve amörtisörlerde oynama olmadı) Sorum şu arka tekerle çamurluk arasına paralel zaten parmak girmiyor. Önlerde ise 2-3 parmak kadar mesafe var. Yaylardan 1 bakla kestirsem önlerdeki mesafe 1 parmağa falan düşermi ? 1 baklanın ne araca nede amörtisöre pek zararı olcağını sanmıyorum. Yorumlarınız ve görüşleriniz benim için yön tayin edecektir. Saygılarımla..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
YAy kestirmek pek saglıklı bi olay değil sanırım Ama emin olmamakla beraber yazıyorum

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tofaşların yaylarını acımadan kesiyorlar. bakla bakla hemde :)
bana güvenli gelmiyor bu. fakat bilgi sahibi kişiler cevap verecektir.

NakkaSss

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio sportumda 1.5 bakla kesik şekilde 2 yıl dolaştım. Girip çıkmadığım yer kalmadı, yer yer çok sert girdim virajlara yer yer araçta 4 kişi uzun yol yaptık geldik vs. Hiç bir problem ve negatiflik yaşamadım.

atakan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amortısor zarar görme rıskı var oda zamana ve kulanmaya gore degısıyo spor yay tak dıcemde sertlestırılmıs amortısorsuz spor yayda aynı sekılde amortısorlere baskı kurcak bı farkı yok secım sna kalmıs

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğiniz üzere aracım zaten arkaya 2 kişi otursa 10 cm düşme yapan bir araç olduğu için bir bakla kesme amörtisörü sıkıştırmaz gibime geliyor.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç ellemesen daha iyi olur. böyle güzel görünüyor

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakalım sanayiye bi gideyim 4 helezondan 1 bakla almayı ne kadara yapacaklar, yarın birgün daha düşünürüm tam olarak karar verirsem uygulamaya koyarım.

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında ısıtmak ve kestirmek ıkısıde zararlı ama 12 ci olarak başka sansımız yok denecek kadar az spor yay bulmak ölüm uydurmak zulum...ben helezonları ısıttırıp ındırdım diğer türlü amortisörün daha çok zarar görür amortisöre olması gerekenden daha çok yük biniyo

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında ısıtmak ve kestirmek ıkısıde zararlı ama 12 ci olarak başka sansımız yok denecek kadar az spor yay bulmak ölüm uydurmak zulum...ben helezonları ısıttırıp ındırdım diğer türlü amortisörün daha çok zarar görür amortisöre olması gerekenden daha çok yük biniyo

Doğru dedin abi ancak, yapılacak işlemler ; Ya amörtisör milini kısaltmak ki bizim araçlarda pek mümkün değil, ya ısıtmak veya presletmek ki bunlarda yayın yapısını bozmakta, ya helezon tablasını aşağı almak. Bunların için en makul ve az bakla kesilirse zararsız olanı düşündüğüm seçenek gibi. Çünkü bildiğin gibi bizim araçlar zaten yüke dayanıklı araçlar. 1 kişi arabanın üstüne abansa bile göçüyor. O yüzden sanayide güzelce söküp kesip takan adam bulursam yaptırıcam kafama yattı.