Kızım önce yıkandı, sonra motorunu açtık..

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız Yaparak Mı Motor Acılacak İlginc Aman Dikkat Yüksek Hızlar Tehlikeli Sonuçlar Doğurur

Başka bir öneriniz?

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah kazasız belasız sürüşler. kabaca hesap yaparsak 3500 devirde 160 ise 4500 devirde 200 olur diye tahmin ediyorum yani benim aracım 5 viteste her 250 devirde 10 km hızlanıor megandada hemen hemen ona yakındır :) ama depo o kadar dolu gezmeyin ağırlık yapar :D

O gün niye kaçmadığının nedeni bu ya evt :D Tavsiye için teşekkürler..

AlpAlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah aracınız çok güzel güle güle kullanın. Bu açma meselesine gelince rodaj arabalarda önemli gerçi 10 000 geçmek şart değil ben 1000 km i devirdikten sonra yüksek devirle makul süratler yaparak şuan fabrika verilerini çok rahat yakalayailbiyorum. 0-100 13 sn son hız 185 acele etmeden rahat rahat açmak en güzeli kazasız belasız günler...

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
evet rodajda sürekli 3000 devir ustu sorun yaratabılır...motor-mekanık parça alışması-uyumu süreci rodajdır... zorlanırsa kısa-orta vade motor-mekanık sorun olabılır... rodaj genelde araca-motor tipine göre 2000-6000 km arası değişir, klavuzunda rodaj-hız-devir uygulaması belirtmesi lazım... genelde dizel 2000, benzinli 2500 devir civarı rodaj ve az yakıt devridir... rodaj sonrası 3000 devir civarı ortlama devir olur... arada kısa süre her viteste 40-50 devir çıkıp inilerek değişim yapılıp limit açma yapılır ki motor sağır olmasın derler... araştırın yınede...:cool:

dulger58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah güzel görünüyor.motor açma olayı diye bir durum yok.keşke motoru zorlamasaydınız.sıfır araçlarda rodaj dönemi var.rodaj döneminde dizel araçlarda 1500km kadar hız maxsımum 90km üzerine çıkılması ve yüksek devirli aracı kullanmak dogru degil.

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun aracınız :) 90 hp nin 170 km hızı geçmemesi için hiçbir sebep yok

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah güzel araç, Allah kaza bela göstermesin..

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diyen oldu mu bilmiyorum önceki sayfaları okumadım ama motor açma işlemini daha düşük viteslerdede yapabilirsiniz.Motor ısındıktan sonra 1-2-3-4. viteslerde maksimum deviri görene kadar (aracın soluğu kesilene kadarda diyebiliriz) basıp 5tede top speed ölçebilirsiniz :)

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düz yol diye birşey yazmadım zaten değilmi :) 1.4 araçla 195 gördüm ben ve hiç bir şekilde yalan da söylemem, fakat düzde değil yokuş aşşağı ha bu arada fabrika verisi dediğin şeye ben inanmıyorum ,fabrika verilerinin üstünü görebilir her araç ki görüyor da.Hızlanma kalkış vs. son hız gibi gibi.Herşey şöförlükte bitiyor,nasıl araç kullandığımı bilmiyorsunuz bende sizin o yüzden direk yargıya girersek biraz mantıksız olur değilmi :) İzmir ekibinden 5 6 kişi nasıl araç kullandığımı iyi bilir :)

Burada bahsetmek istediğim yol yada yaparsın yapamassın mevzusu değil. Bu iş şöförlükle alakalı değildir düz yol olduğunda kör olan metin şentürk bile kullanıyor. Amacım tartışmak değil,ancak her göstergede gördüğün hız reel hız asla olmaz, kadran sapması ve toleransı denen bir olay vardır. Her gördüğün rakamı ben bunu basıyorum sanma, 1.4 clio 16'V imzamdaki araçta 2 kişi eğimde 210 gördüm. Ancak bir ara lastikler yerden havalanırmı diye düşündüm, tabiki max reel hız 190lı veriler olmalı. Fabrika verilerinde haklısın araçların belli bir tolerans değeri var, ama anlatmasın bana kimse şunu yaptım ettim. En optimize gittiği belli, kadran sapması vs. ile o araç 190 gösterse de reelde asla o hız olmaz ki ? Neyi tartışıyoruz anlamış değilim.

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güle güle kullanın aracınız çok şık :) arabayı temizlemek gibisi yok ya gerçektende :D