Laguna 1 Ses Sistemi

sbrsglm7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 99 model RXT paket Renault Laguna 1 araç sahibiyim aracı yeni aldım ses sisteminde ufak çaplı iyileştirme yapmak istiyorum arka cam önü 2 hoparlörlerim çalışmakta, iş görmekte ama ön kapı içlerindekiler çalışmıyor buralara 16 cm hoparlör ve birde yeni müzik çalar almayı düşünüyorum eğer bilgisi olan varsa 16 cm bu araç için uygun mudur yardımcı olursanız sevinirim. Almayı düşündüğüm hoparlör: Pioneer TS-G1620F 300W-40W Rms 16 cm Müzik çalar: Jameson JS-8610BT

Ayrıca bu ürünlere alternatif olarak tavsiyelerinizi alabilirim bu konularda pek iyi değilim amacım amfisiz subwoofersız şekilde tatmin edici ses ve bass kalitesini yakalamak.

buran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,

bozuk hoparlörlerin çapını ölçün ona göre satın alırsınız

model olarak bass kullanırsanız bass ses konusunda az çok tatmin eder

büyük ihtimal ön, arka mid. hoparlördür sağ sol kapılar bass olunca iyi olur

sbrsglm7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,

bozuk hoparlörlerin çapını ölçün ona göre satın alırsınız

model olarak bass kullanırsanız bass ses konusunda az çok tatmin eder

büyük ihtimal ön, arka mid. hoparlördür sağ sol kapılar bass olunca iyi olur

bass derken marka olarak mı

buran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses olarak dedim

basit olarak tiz: ince sesler, mid: orta sesler bass (subwoofer): kalın sesler

Pioneer TS-G1620F üzerinde tiz hoparlörde var (ortasında ki küçük hoparlör) yani ince sesleride verecek ön ve arkalarda ki hoparlörlerde tizli ise fazla gelebilir yani bass sesleri bastırabilir

16 cm bass hoparlör diye arama yapın göreceksiniz.

sbrsglm7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ses olarak dedim

basit olarak tiz: ince sesler, mid: orta sesler bass (subwoofer): kalın sesler

Pioneer TS-G1620F üzerinde tiz hoparlörde var (ortasında ki küçük hoparlör) yani ince sesleride verecek ön ve arkalarda ki hoparlörlerde tizli ise fazla gelebilir yani bass sesleri bastırabilir

16 cm bass hoparlör diye arama yapın göreceksiniz.
Tavsiye edeceğiniz marka model hoparlör varsa sevinirim ben çok anlamıyorum.

buran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiye veremem fiyatlar almış başını gitmiş yanlış yönlendirme olmasın ses olayı kişiden kişiye değişir..

Aslında seçiminiz güzel fakat söylediğim gibi diğer hoparlörlerde tiz varmı kontrol etmeniz gerekli tiz yoksa Pioneer TS-G1620F kullanabilirsiniz.

Uğraşamam, uzun iş derseniz Pioneer TS-G1620F alın montajı yapıp test edin tiz fazla gelirse kablosunu kesersiniz (oto elektrikci yapar fakat hoparlör garanti dışı kalır dikkat) veya üzerini kağıt bant ile kapatırsınız.

TS-G1620F baya popülermiş inceleme videoları bol https://www.youtube.com/results?search_query=TS-G1620F

sbrsglm7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavsiye veremem fiyatlar almış başını gitmiş yanlış yönlendirme olmasın ses olayı kişiden kişiye değişir..

Aslında seçiminiz güzel fakat söylediğim gibi diğer hoparlörlerde tiz varmı kontrol etmeniz gerekli tiz yoksa Pioneer TS-G1620F kullanabilirsiniz.

Uğraşamam, uzun iş derseniz Pioneer TS-G1620F alın montajı yapıp test edin tiz fazla gelirse kablosunu kesersiniz (oto elektrikci yapar fakat hoparlör garanti dışı kalır dikkat) veya üzerini kağıt bant ile kapatırsınız.

TS-G1620F baya popülermiş inceleme videoları bol https://www.youtube.com/results?search_query=TS-G1620F

Tamamdır anlaşıldı teşekkür ederim. Bir de bir şey sormak istiyorum ben aslında araca 7 inç ekranlı multimedya düşünüyorum ama normal müzik çalar teyp modellerine göre güç olarak ses olarak nasıl performans alırım peki?

buran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teyp, Multi medya genelde hepsinde aynı çıkışlar kullanılıyor. Güç olarak büyük farklar yok

Alacağınız Cihazın markası, modeli nedir ?

sbrsglm7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

buran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu cihazlar 25...30w fazlasını vermez fakat bir çok kişi kullanıyor ses seviyesinden memnunlar

bence bu cihazlar güç olarak yeterli zaten hoparlörlerinizin rms değeri 40w gerçek 40w...50w veren teyp, multimedya kullansanız hoparlörünüz dayanmaz

Son düzenleme: