Laguna 2003 privilege otomatik vites arızası ve egsoz emisyon hatası yardımı

ö.demirci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aranıza kayseriden katıldım.Yaklaşık 2 ay önce ankaradan 2003 pirivilege otomatik vites 143000 km de bir araba aldım. İki gün önce araba hafif bir rampada dururken geri vitese taktığım esnada vites kutusu arızası verdi.Stop edip tekrar çalıştırdım 5 dk sonra vuruntulu olarak 2 kez daha yaptı.daha sonra yaklaşık 45 dk durup tekrar çalıştırdım bir hata vermedi. Bir gün sonra yaklaşık 10 km gittikten sonra yine vuruntu yaparak ve sanki o an boşa çıkıyormuş gibi ses gelerek aynı sorunu tekrar verdi ve çok sıklaştı.sanayiye zorla gittim.Bilgisayara bağlandı basınç seleneodi arızası,egsoz emisyon arızası ,abs beyni arızası gibi arızaların olduğunu söyledi.Şimdi selenoidleri değişiyor sizce sorun ondamı yoksa başka bir şey olabilirmi.bir de egsoz emisyon sorununu nasıl çözerim.

ö.demirci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arabanın yağ basınç selenoidi değişti.Geçişler vites yükselirken çok güzel ama düşerken çok hızlı düşüyor oda arabayı sallıyor.Bu tarz sıkıntısı olan yada bilgi sahibi olan arkadaşlar daha önce yazdığım ve bu konuyla ilgili bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Halil38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bende kayserideyim 1 hafta önce 2004 privilege otomatik aldm. Arabani kim yapiyor şu an? Egzos emisyon hatasina takilma o aldiğin lpg den. Abs hatasini balatalar yada disk veriyor olabilir. şanzumana gelince bi fikrim yok.

ö.demirci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çiraklik okulu arkasinda ankara şanzuman hasan usta

engo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz bende de aynı durum var motor ısıgı sondu ama arabayı çalıştırdığımda siren sesi gibi bir ses var sanki beni uyarıyor

cetin45

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Arkadaşlar aranıza kayseriden katıldım.Yaklaşık 2 ay önce ankaradan 2003 pirivilege otomatik vites 143000 km de bir araba aldım. İki gün önce araba hafif bir rampada dururken geri vitese taktığım esnada vites kutusu arızası verdi.Stop edip tekrar çalıştırdım 5 dk sonra vuruntulu olarak 2 kez daha yaptı.daha sonra yaklaşık 45 dk durup tekrar çalıştırdım bir hata vermedi. Bir gün sonra yaklaşık 10 km gittikten sonra yine vuruntu yaparak ve sanki o an boşa çıkıyormuş gibi ses gelerek aynı sorunu tekrar verdi ve çok sıklaştı.sanayiye zorla gittim.Bilgisayara bağlandı basınç seleneodi arızası,egsoz emisyon arızası ,abs beyni arızası gibi arızaların olduğunu söyledi.Şimdi selenoidleri değişiyor sizce sorun ondamı yoksa başka bir şey olabilirmi.bir de egsoz emisyon sorununu nasıl çözerim.
Usta sorunu cozebildin mi ya da Arda'nın neyden kaynaklı olduğunu hatırlıyor musun abi aynı sorun bana da denk geldi de