Lastik hakkında ?????

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ona bakılırsa mercedeste 250 km sınır koyuyor arabaya ki rahat 250 nin üzerine çıkar araba :D fabrikanın araç üzerindeki donanım ve aksamları en uygun en ekonomik ve en güvenli olarak seçmesi bizim yararımıza ;) tarz yapmak ayrı mesele orayı karıştırma :D :D
Bi yere uydurayım derken bi yerden ayarı kaçırır illaki, yükselteyim aracı kullanışlı olsun derken yol tutuştan, beygiri orta seviyede tutayım derken güçten kısar mesela, dediğim gibi onlar her şarta hazırlıyo araçları 195 lastik genelde B sınıfı araçların kullanım tarzına gereksizdi son zamanlara kadar, o yüzden kullanmadılar.Biz eğer kendimizde eksiklik hissediyorsak o konuda tamamlamamız için fırsat var zaten :) Hız sınırlandırması çok ayrı olay alakaya maydanoz yav :D

adem4589

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım ki fikir ayrılığı baya var 185 diyenler 195 diyenler :) ben 195 e karar kıldım yakıtı artırsa ne kadar artıracak ki 100 km de 5 tl değişsin sorun değil bence o kadar bir de az da olsa geniş lastik daha bi güzel duruyor araçta diye düşünüyorum :) nete hemen ulaşamadığım için geç cevap yazdım biraz k.bakmayın :)

adem4589

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abilerim 195.50.15 konusunda karar kıldım bu 195 taban lastik sağa sola sürtme yapmaz değil mi kullanan abilerim varsa bi yardımcı olabilir mi lütfen ?????

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizzat kullanan birine sordum şimdi 195-45-16 kullanmış bi sorun yoktu, ve basıktı onun aracı da

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım ki fikir ayrılığı baya var 185 diyenler 195 diyenler :) ben 195 e karar kıldım yakıtı artırsa ne kadar artıracak ki 100 km de 5 tl değişsin sorun değil bence o kadar bir de az da olsa geniş lastik daha bi güzel duruyor araçta diye düşünüyorum :) nete hemen ulaşamadığım için geç cevap yazdım biraz k.bakmayın :)

100 km en fazla 1tl bile fark etmez bence ben 185.60.15 den .....195.55.15 gectim yol bilgisayarında tüketim miktarı aynı....geniş lastik araçta tabiki güzel durur en önemlisi yol tutuş artar :eyv

adem4589

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence 195 yapın keşke demeyin :)

adem4589

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mesajımdan sonra iki mesaj gelmiş ikisi de farklı şeyler yine ikilem =) sanırım orj . ölçüde kalacağım :)

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symboller için ideal olanı şu ikisi: 14'' 175 / 65 R14 82 T 15'' 185 / 55 R15 82 H

Lastik ebatlarını mı değiştiriyorsunuz?
Bir lastiğin ebadının değiştirilmesi zemin ile temas halindeki kauçuk alanını arttırabilmektedir. Bu da daha iyi direksiyon hâkimiyeti ve virajlarda daha doğru davranış ile sonuçlanır. Buna rağmen, yanakları küçük olan düşük profilli lastiklerden oluşan bir takım daha iyi görünmekle birlikte genel olarak daha sert bir sürüş ile sonuçlanır. Ayrıca frenleme, motor performansı, yakıt tüketimini etkiler. Kendi güvenliğiniz için, orijinal dış çapa mümkün olduğunca uygun ebatlar seçiniz.. En iyi sürüş kalitesini devam ettirmek için jant genişliğinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. (michelin.com.tr) den alıntıdır.