Lpg beyin diyafram bilgi

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 96 toros bütün bakımlarını yapılmış gaz ayarını karbüratör temizliği vs.. yanlız uzun yolda giderken arabayı boşa aldığımda stop ediyo hava ayarındanmı yoksa diyaframdanmı oluyo acaba aracın çalışması gayet iyi gaz ayarı yaptırdığım yerde diyaframdan olabilir denildi jigle çekilfiğinde sorun olmuyo beynin markası fema bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Son düzenleme:

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
diyaframda sorun olduğu zaman gazı suya verir. araba soğukken genleşme kabını ve radyatör kapağını açıp koklayın gaz kokusu varmı ? Aracın rolantisi düşük olabilir. ondanda stop eder.

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sebepler çok olabilir ilk önce;
hava filtresinin önünde olan kelebeği kapatın yandan alsın havayı eğer orası açıksa
sonra beyin ısınıyormu onu kontrol edin beyine sıcak su gitmiyo olabilir termostat takılımı onu kontrol edin devir dam pompasına bakın muhtemel nedenleri bunlardır.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyin miyadını doldurmuşsa böyle şeyler olabilir. Eski beyinler yakıt hava karışımını iyi ayarlayamıyorlar.

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için sağolun herhalde aldığım yakıtta sıkıntı vardı ustaya getirdim aracı bu gün kullandım aynı sorun olmadı şimdlilik

muhammed bıyık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en başta hava ayarı yapılması lazım sonra beyin değişir ama hava ayarı yapılması gerekir önce

suskun_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım o ayarların hepsini yaptırmıştım şimdilik sorun yok büyük ihtimal yakıttn kaynaklanıyoda olabilir yarın uzun yola gideceğim bakalım sorun olacakmı